O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Czwartek, 27 Czerwiec 2019 r. Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Co nowego?

Anna Gadt - Stil I Rise

Płyta zawiera kompilację jedenastu utworów - w większości spokojnych tematów, opowiadających o sztuce, miłości, filozofii życia. Album kończy tytułowy: Still I rise- niezwykle przejmujący utwór, którego Anna jest współautorką. Na płycie wokalistce towarzyszy trio jazzowe w składzie: Rafał Stępień, Maciej Garbowski i Krzysztof Gradziuk. Młodzi, ale już utytułowani i dobrze znani jazzowej publiczności muzycy stanowiący filar płyty. Dzięki nim Anna pozwala sobie na najbardziej niezwykłą i intymną podróż i już od pierwszych dźwięków wprowadza do własnej krainy dźwięków i subtelności.
Nisko brzmiący głos i sposób śpiewania ballad, przywodzą na myśl wspomnienia o tak wybitnych artystkach jak Joni Mitchell i Shirley Horn. Jest tam również druga, bardzo odmienna strona wokalistki. Energetyczne tematy: Afro Blue i Open Your eyes, które stają się pretekstem do improwizacji. Anna stosuje w nich niezliczoną ilość pomysłów, dając tym samym upust swojej wyobraźni i ukazując niezwykły kunszt wykonawczy.
Mimo czytelnych nawiązań do Dianne Reeves i innych zachodnich wokalistek, płyta wcale nie przywodzi na myśl amerykańskich płyt jazzowych. Estetycznie bliżej jej do skandynawskiego nurtu, gdzie muzycy grają przede wszystkim ciszą i kolorami.
Wokalistka jazzowa młodego pokolenia. Łączy w sobie pasję i szaleństwo, ale także umiłowanie spokoju i ogromny szacunek do słowa. W Jej muzyce odnaleźć można inspirację: Dianne Reeves, Maria Joao, Cassandra Wilson, Shirley Horn.
Od najmłodszych lat związana z muzyką. Początkowo kształcona w kierunku klasycznym- ukończyła z wyróżnieniem klasę fortepianu. Wiedza, którą zdobyła okazała się bardzo cenna w późniejszej edukacji jazzowej. W 2006 roku Anna ukończyła z wyróżnieniem prestiżowy i elitarny w Polsce Instytut Jazzu, skąd wywodzi się czołówka muzyków jazzowych kraju.
Już jako studentka była doceniana i nagradzana na wielu konkursach i festiwalach jazzowych, m.in: Jazz nad Odrą (gdzie zdobyła indywidualną nagrodę), Old Jazz Meeting (również nagroda indywidualna), Międzynarodowe Spotkania Wokalistów Jazzowych w Zamościu- który zaowocował występem w studiu koncertowym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.
W tym czasie równie często występowała na największych festiwalach w kraju m.in: Sopot Top Trendy Festiwal oraz Fetiwal Polskiej Piosenki w Opolu- gdzie towarzyszyła czołowym polskim artystom a także miała okazję koncertować z wybitnymi orkiestrami pod kierunkiem: Adama Sztaby, Krzysztofa Herdzina, Tomka Szymusia.
Punktem zwrotnym w działalności wokalistki okazał się wygrany konkurs: Jazz Struggle. Pomimo ogromnej konkurencji wokalistów z całego świata, Anna okazała się najbardziej dojrzałą artystką. Nagroda tym bardziej jest cenna, iż w jury zasiadali Billy Harper, Judy Bady oraz gwiazda polskiej sceny gospel i soul - Mieczysław Szcześniak.
Anna zaczęła wiele podróżować i udzielać się artystycznie w projektach zagranicznych m.in w ramach: Blueboat Jazz Festiwal, Saulkrasti Jazz Festiwal. Koncertowała w Lipsku, Kiszyniowie i w Bukareszcie.
W 2008 roku ukazała się debiutancka płyta: Na mojej drodze (4ever Music/Warner). Album został bardzo ciepło przyjęty, także ze względu na teksty Miłosza Wośko, Janusza Onufrowicza oraz Tomasza Wachnowskiego.
Płyta zaowocowała nominacją do nagrody Fryderyk w kategorii: Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku oraz wieloma koncertami w kraju. Anna wystąpiła m.in podczas Szczecin Music Fest, otwierając swoim występem koncert Suzanne Vega, a także w ramach warszawskiego festiwalu Jazz Forum "Ci, na których liczymy".

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: 4Ever Music.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 25.11.2010

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019