O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Sobota, 20 Lipiec 2019 r. Imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Co nowego?

eM - Emocje

23 października wychodzi trzeci krążek studyjny trójmiejskiej grupy eM EMOCJE. Płyta wydana będzie w limitowanej serii 333 egzemplarzy. Każda będzie miała swój indywidualny numer i podpisana przez członków zespołu.
...Od samego początku naszym zamierzeniem było, aby album miał charakter niekomercyjny. Chcieliśmy, aby płyta była surowa i gitarowa, a także ostrzejsza od dwóch poprzednich. Po rozstaniu się z naszym długoletnim gitarzystą - Tomkiem Górnickim (Tomek gra z nami obecnie koncerty gościnne), postanowiliśmy kontynuować działalność zespołu w trzyosobowym składzie. Jest to takie instrumentarium, w jakim eM koncertowało tuż przed wygraną w Trójkowym Ekspresie w 2003 roku. Tak też postanowiliśmy nagrać trzecią płytę...
333 sztuk płyt ma wymiar symboliczny. Muzycy eM EMOCJE pochodzą z Trójmiasta, jest to trzecia płyta w ich dorobku i nagrana w trio.
Nie komercyjność i surowość. Co za tym idzie?
1. Nagrywając album, nie kierowaliśmy się kryteriami sprzedaży, postanowiliśmy nie iść na żadne kompromisy. Chcieliśmy go zarejestrować niezależnie i samodzielnie.
2. Płyty nie będzie można kupić w tzw. "dobrych sklepach muzyczny". Będzie je można nabyć jedynie za pośrednictwem aukcji internetowych (linki umieszczane będą na naszych stronach), na koncertach lub w miejscach wcześniej ustalonych przez zespół (np. u mężczyzny w czerwonym kapeluszu, stojącego pod pomnikiem Jana III Sobieskiego w Gdańsku). Zdobyć je będzie można także w konkursach organizowanych przez naszych patronów medialnych. Będziemy Was o tym informować na naszej stronie i profilach społecznościowych:
http://www.facebook.com/emocje, http://www.myspace.com/emocje

3. Zapewne też, nie usłyszycie utworów z płyty EMOCJE w komercyjnych stacjach, bo te chodzą na smyczy wielkich firm fonograficznych (cytat zapożyczony). Nasłuchujcie więc w radio swoich ulubionych wieczornych audycji autorskich. Jeśli i tam nas nie usłyszycie, oznacza to, że i Wasi ulubieni prezenterzy radiowi, są jednym z tysiąca lepkich trybików w wielkiej szalonej maszynerii "szołbiznesu".
Na najnowszym albumie eM EMOCJE, znajduje się dziesięć utworów, które nawiązują stylistyką do gitarowego brzmienia lat 60/70-tych i analogowej elektroniki lat 80-tych, nadającej płycie specyficzny charakter. Teksty poruszają tematykę społeczno - obyczajową i krążą wokół EMOCJI. Realizatorem materiału jest Dominik Kuśmierczyk. Za produkcję odpowiadają: Dominik Kuśmierczyk i Mariusz Dalecki. Okładkę zaprojektował Mariusz Maridal Dalecki. Zdjęcia zrobił obiecujący trójmiejski fotograf - Szymon Michna.
Mastering płyty został wykonany w stolicy masteringu - Nashville. Odpowiedzialnym za niego inżynierem jest Richard Dodd. Richard masterował min. najnowszą płytę Kings of Leon. Jest laureatem Grammy za: Dixie Chicks (2007), Delbert McClinton (2001), Tom Petty (1995). Produkował i realizował: Green Day, Johny Cash, Red Hot Chili Peppers, George Harrison, Joe Cocker, Clannad, Ringo Starr, Roy Orbison.
CIEKAWOSTKA: Richardowi tak spodobała się praca przy płycie eM EMOCJE, że postanowił zrezygnować ze swojego honorarium za mastering. Zaprosił również zespół do nagrania kolejnej płyty w swoim studiu w Nashville.
Krótka biografia:
Momentem przełomowy w historii eM jest rok 2003 - wygrana w konkursie rockowym organizowanym przez radiową "Trójkę", w którym kawałek "Tramwaje jak komety" (...tu wszystko się kończy i zaczyna - Gdańsk, Sopot, Gdynia...), zdobył pierwszą nagrodę. Od tamtego czasu grupa wydała dwa albumy studyjne: "Kilka wyjść" (2004 r.) i "Taniec skośnookich delfinów" (2006 r.)
Skład eM:
Mariusz Dalecki - gitara, wokal

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: EM.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 24.10.2010

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019