O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Poniedziałek, 25 Maj 2020 r. Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Co nowego?

FOLKOWO akustycznie i elektrycznie - składanka

Festiwal FOLKOWO z okazji V jubileuszu Festiwalu Muzyki Folkowej FOLKOWO, doczekał się swoje pierwszej płyty. Jubileuszowe wydawnictwo to łakomy kąsek dla wszystkich miłośników tego gatunku muzyki. Album FOLKOWO zawiera dwie płyty CD, prezentujące różne odmiany folku w wydaniu akustycznym i elektrycznym.
FOLKOWO przygotowało melomanom ogromny prezent i niespodziankę. Dwupłytowy album FOLKOWO to obszerne wydawnictwo prezentujące tego gatunku muzykę na polskim rynku fonograficznym. Ciekawostką jest to, że płyta wydana jest przez firmę EMI Music Polska, która na ogół nie zajmuje się tą tematyką i gatunkiem muzycznym. - " Na dwóch płytach FOLKOWO znajduje się przekrój muzyki od stricte folku, poprzez folk miejski, aż do tak śmiałych aranżacji, jak zespół Pchełki, który połączył elementy folku z brzmieniami wręcz metalowymi. Znajdują się również elementy typowo regionalne, jak zespół Hoboud nawiązujący do kultury Warmińskiej z oryginalną gwarą Warmińską." - mówi Mariusz Kuś Organizator Festiwalu FOLKOWO i pomysłodawca płyty.
Fenomenem i niepodważalnym atutem tego albumu jest to, że pierwsza płyta to FOLKOWO elektrycznie (16 utworów muzycznych), a druga FOLKOWO akustycznie (17 utworów muzycznych). - "Od początku pomysł na płytę był taki, aby wydać ją z artystami, którzy do tej pory wystąpili na festiwalu Folkowo, albo na nim wystąpią w tym roku. Po ogłoszeniu tego zamiaru, zostaliśmy miło zaskoczeni chęcią współpracy zespołów folkowych. Mieliśmy dylematy, czy wszystkie utwory i wykonania akustyczne pasują do siebie, czy muzyka akustyczna będzie pasowała do pozostałych, w większości rockowych aranżacji i czy nie zatraci się w ich natłoku. Po rozmowie z Prezesem EMI stwierdziliśmy, że można wydać dwie płyty, po czym jasne było, że jedna powinna być właśnie akustyczna, a druga elektryczna. Stąd dwie płyty: Folk Elektrycznie i Folk Akustycznie." - dodaje Mariusz Kuś Organizator Festiwalu FOLKOWO i pomysłodawca płyty.
Album, jak i sam Festiwal FOLKOWO jest autorską inicjatywą Mariusza Kusia. Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 2006 roku w Ostródzie. Festiwal od razu okazał się wielkim sukcesem, a dziś nabrał zupełnie innego wymiaru i zasięgu.
Album FOLKOWO to zdecydowanie najlepsza i najciekawiej wydana składanka folkowa w Polsce w ostatnim czasie. Zawiera książeczkę z opisami zespołów oraz klimatycznymi ilustracjami i zdjęciami zespołów. Jest to zdecydowanie pozycja obowiązkowa każdego, kto lubi ten typ muzyki. A kto do tej pory nie zetknął się z folkiem, po jej przesłuchaniu z pewnością znajdzie coś dla siebie i będzie często do niej wracał, zwłaszcza w letnie dni.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: AS Media.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 30.04.2010

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020