O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Środa, 20 Listopad 2019 r. Imieniny: Anatola, Edyty, Rafała

Co nowego?

Klatu - Cisza

Są młodzi, ale to już nie nastolatkowie. Wiedzą, czego chcą od życia i potrafią to wyegzekwować. Osiągnęli sukces, choć nie zawsze jest on związany z muzyką. Potrafią dobrze się ubrać i wiedzą, do jakiej knajpy warto iść. Znają swoją wartość i wiedzą na ile ich stać. Jednak nie zadzierają nosa, a przynajmniej kiedy nie trzeba. Po prostu faceci z klasą. Mimo, że niechętnie zdradzają szczegóły swoich życiorysów, ci, którzy ich znają od razu odgadną, że mowa o członkach zespołu KLATU. Zespół tworzą: Adam Dziadek - wokalista, Przemek Stangierski - gitarzysta, Witek Zapędowski - gitarzysta basowy i Kuba Wojewódzki - perkusista. W takim składzie stworzyli płytę Cisza. Muzyka zawarta na krążku powstawała w ciągu dwóch lat w studio, stworzonym specjalnie dla potrzeb płyty. Teksty mają refleksyjny charakter. "Pomysły najczęściej przychodzą nocą - mówi Adam. - Słowa budują nastrój płyty. Opisują tajemniczą, senną naturę rzeczywistości."
Do współpracy zostali zaproszeni młodzi utalentowani ludzie, jak producent płyty Bartosz Dziedzic. Gościnnie wystąpiła litewska wokalistka Inga. Towarzyski charakter i nietypowo długi czas nagrywania płyty podkreślają niekomercyjność i specjalny charakter muzyki, którą oni sami określają mianem "alternatywnego popu". Płyta jest próbą nadania inteligentnej muzyce popowej wymiaru sztuki. Cisza jest projektem muzyczno-wizualnym. Do wszystkich utworów zawartych na krążku (jest ich 9 plus remix Piotra Banacha) planowane jest nakręcenie teledysków, wydanych następnie na płycie DVD. Stworzy to pierwszą płytę, której nie tylko się słucha, ale którą można również oglądać. Do tytułowej Ciszy powstał już czarno-biały teledysk w reżyserii Tomka Glińskiego. Kolejnym klipem będzie obraz Piotra Trzaskalskiego do utworu 3:15 (Wszystko się śni). Dopełnieniem projektu jest multimedialna strona internetowa www.cisza.net. Nagranie i wydanie płyty było ich marzeniem. Z drugiej strony nie odczuwają presji związanej z chęcią osiągnięcia sukcesu komercyjnego. Projekt przygotowali i w większości sfinansowali sami. Teraz pracują nad kolejnymi teledyskami. A ponieważ znani są ze swojego profesjonalizmu, śmiało można stwierdzić, że jest na co czekać.Skromnie twierdzą, że moment, w jakim wydają płytę to zbieg okoliczności i cieszą się z medialnego sukcesu Kuby. Ale czy może być coś przypadkiem w ich wypadku?

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Sony Music Polska.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 04.03.2003

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Temat: Świetna płyta

Opinia: Szczerze mówiąc, miałem wątpliwości co do tej płyty. Oczywiście ze względu na postać Kuby Wojewódzkiego. Nic do niego nie mam, ale myślałem, że to jakiś kolejny chwyt reklamowy. Ale jestem mile zaskoczony. Muzyka fajna, teksty mądre, naprawdę dobra płyta. Polecam

Podpis: Janek

Adres e-mail: mzg@mzg.pl

dodano: Poniedziałek, 10 Marzec 2003 r.

Temat: KLATU Cisza

Opinia: Super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Podpis: Przemek

Adres e-mail: mzg@mzg.pl

dodano: Czwartek, 13 Marzec 2003 r.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019