O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Piątek, 26 Kwiecień 2019 r. Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Co nowego?

Jan Bo - Miya

Jana Borysewicza nikomu przedstawiać nie trzeba. To mistrz gitary, kompozytor i wokalista, rockandrollowiec pełną gębą. Filar grupy Lady Pank, znany również z Budki Suflera (to stare dzieje) i wspólnej płyty z Pawłem Kukizem (to wielki hit sprzed kilku lat). Dzisiaj, po 16 latach przerwy, powraca jako Jan Bo, czyli ze swoim stuprocentowo autorskim, solowym projektem!
"Miya" to wszystko, co w gitarowej muzyce najlepsze - instrumentalne, kolorowe, niemal jazzrockowe pejzaże (utwór tytułowy), siła bluesowego, zeppelinowskiego riffu i efektowne, hardrockowe fajerwerki, które przywodzą na myśl mistrzów zza Oceanu, od Van Halen po Living Colour. Ale to wszystko przefiltrowane zostało przez charakterystyczny styl Borysewicza, niepowtarzalne brzmienie jego gitary, jedyny w swoim rodzaju feeling. W dodatku - to rzadka i niezwykle cenna cecha u mistrzów sześciu strun - potrafi powstrzymać się od przebierania palcami przez pół utworu, umie zagrać oszczędnie, schować się za zgrabną, ale prostą melodią. A że ma talent do wymyślania hitów, wiadomo nie od dziś.
W tekstach Jana Bo na pierwszym miejscu jest tym razem najważniejszy rockowy temat, czyli miłość. Zarówno szczęśliwa i niczym niezmącona ("Nie trzeba mi nic więcej, gdy ciebie obok mam"), jak i niespełniona, ale żyjąca nadzieję ("Ile minie dni, ile minie lat zanim ciebie znajdę?") oraz bezpowrotnie utracona ("Teraz dobrze o tym wiem jak bez ciebie źle / Butelka znowu pusta jest, pogubił mi się świat"). Pojawia się też refleksja nad przemijaniem ("Znowu odchodzą gdzieś w dal / Moi kompani z dawnych lat") i zarazem brak zgody na bezlitosne tykanie zegara.
Jan Borysewicz oczywiście gra na gitarze i śpiewa. Towarzyszy mu sekcja rytmiczna z turbodoładowaniem, czyli perkusista Kuba Jabłoński (Lady Pank, Kazik Na Żywo) i basista Wojtek Pilichowski (Michał Urbaniak, Maryla Rodowicz, Vinnie Moore, Chris de Burgh, Enrique Iglesias, Basia Trzetrzelewska, Edyta Górniak, Zbigniew Hołdys - łatwiej wymienić, z kim nie grał...). Na płycie usłyszeć można również dwa fenomenalne rockowe głosy młodego pokolenia, czyli Piotra Cugowskiego (jednego z Braci) oraz Ulę Rembalską (z obiecującej grupy The Boogie Town).

Tracklista:

1. NIECH WIRUJE śWIAT
2. MASZ SIĘ BAĆ
3. ZNOWU ODCHODZą
4. MIYA
5. WYSPA
6. TA ZE SNÓW
7. NOWY śWIAT
8. PAJACYK
9. MIŁOśCI ŻAR
10. DLA KUBY I PILICHA
11. SPACER Z LWAMI

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Sony Music Polska.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 16.02.2010

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019