O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Czwartek, 25 Kwiecień 2019 r. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Co nowego?

Grzegorz Turnau - Do Zobaczenia

Najnowsza propozycja w dyskografii Grzegorza Turnaua to album "do zobaczenia" CD+DVD.Na płycie DVD będzie można zobaczyć prawie wszystkie teledyski, które powstały od początku kariery Turnaua, w tym duety z Justyną Steczkowską i Stanisławem Sojką, a także duet z Anną Marią Jopek w piosence "Byłem w Nowym Yorku" zarejestrowanej podczas koncertu jubileuszowego Grzegorza Turnaua "20 lat tutaj jestem", oraz wybrane fragmenty z koncertu poświęconego twórczości Zbigniewa Herberta.
Na płycie CD znajdą się wybrane przez artystę utwory w nieznanych wcześniej wersjach koncertowych, lub demo, pochodzące między innymi z jego prywatnych zasobów, a także piosenki ze spektakli teatralnych. Album będzie niewątpliwie gratką dla wielbicieli. Wiele piosenek dzięki temu wydawnictwu po raz pierwszy ujrzy światło dzienne.
Swój udział w doborze materiału miała również córka Grzegorza Turnaua - Antonina - słuchacze dowiedzą się, jakie są jej ulubione piosenki z wybranych płyt Taty J

Tracklista:
CD:
Nowe wyzwolenie - nigdy dotąd niepublikowane, pierwsze studyjne nagranie Grzegorza Turnaua, zrealizowane w Radiu Kraków w lipcu 1984 roku
Ciała - ulubiona piosenka Antosi z płyty "Ultima"
Pieśń Aulety - utwór ze spektaklu "Żaby" Arystofanesa w parafrazie Bronisława Maja (reżyseria Zbigniew Zamachowski i Wojciech Malajkat, Teatr Narodowy w Warszawie). (wcześniej niepublikowane)
Kuszenie Sindbada - piosenka ze spektaklu "Przygody Sindbada Żeglarza" (Teatr Polski w Warszawie, reżyseria Jarosław Kiljan).
Kliper, rufa, burta, szkwał - piosenka ze spektaklu "Przygody Sindbada Żeglarza" (Teatr Polski w Warszawie, reżyseria Jarosław Kiljan).
Miejscowa Idiotka z tutejszym kretynem - ulubiony wiersz ks. Adama Bonieckiego, zamieniony w piosenkę z okazji jego70. urodzin. (wcześniej niepublikowane).
W prowincjonalnym małym mieście- piosenka z płyty "To tu to tam" w wersji koncertowej (Poznań, dziedziniec klubu Pod Pretekstem, sierpień 2008r.). (wcześniej niepublikowane).
Wspomnienie - (nagranie demo dla TVP, przygotowane na potrzeby festiwalu w Sopocie, do koncertu poświęconemu pamięci Czesława Niemena. (wcześniej niepublikowane).
Marta - ulubiona piosenka Antosi z płyty "To tu to tam".
Kryzys w branży szarlatanów - Piosenka ze spektaklu "Zielona gęś" (Teatr Polski w Warszawie, reżyseria Jarosław Kilian). Nagranie pochodzi z płyty G.Turnaua i Wojciecha Malajkata "Kruchy świat, kruche szkło" z 2007 roku.
Inteligenci - Piosenka ze spektaklu "Zielona gęś" (Teatr Polski w Warszawie, reżyseria Jarosław Kilian). Nagranie pochodzi z płyty G.Turnaua i Wojciecha Malajkata "Kruchy świat, kruche szkło" z 2007 roku..
Struna - wersja demo utworu z koncertu "Kiedy ręce odpadną od wierszy", który odbył się w październiku 2004 roku., z okazji 80. rocznicy urodzin Zbigniewa Herberta. (wcześniej niepublikowane).
Późnojesienny wiersz Pana Cogito przeznaczony dla kobiecych pism - wersja demo utworu z koncertu "Kiedy ręce odpadną od wierszy", który odbył się w październiku 2004 roku., z okazji 80. rocznicy urodzin Zbigniewa Herberta. (wcześniej niepublikowane),
Szli tędy ludzie - ulubiona piosenai Antosi z płyty "Tutaj jestem".
Dotąd doszliśmy - utwór z płyty "Pod światło" w koncertowym wykonaniu z 1994 roku w sali Radia Kraków. (wcześniej niepublikowane).
Naprawdę nie dzieje się nic - duet ze Zbigniewem Zamachowskim z koncertu "Natężenie świadomości", który odbył się 26 kwietnia 1996 roku w Teatrze Rozmaitości w Warszawie, w ramach IV Festiwalu Świat Literacki.
Na młodość - piosenka z płyty "Naprawdę nie dzieje się nic".
We must go to the top - piosenka napisana na prośbę organizatorów obozu maltańskiego w 2006 roku, jako hymn wieczorny. (wcześniej niepublikowane)

DVD:
TELEDYSKI:
Cichosza
Pamięć
Z filmu "To tu to tam":
Między ciszą a ciszą
Bracka
Natężenie świadomości
To tu to tam
Pompa
Wielka ulewo wielka śnieżyco
Wszystko co piękne
Tutaj jestem
Niebezpieczne związki
Wiem
Soplicowo
Nie wiem o trawie
Motorek
"Byłem w Nowym Yorku"
duet z Anną Marią Jopek, utwór zarejestrowany podczas koncertu jubileuszowego Grzegorza Turnaua "20 lat tutaj jestem"
"Kiedy ręce odpadną od wierszy" - fragmenty koncertu zorganizowanego w ramach Warszawskiego Festiwalu poezji im. Zbigniewa Herberta.
Testament - Grzegorz Turnau
Struna - Katarzyna Groniec i Grzegorz Turnau
Czułość - Stanisław Soyka
Zobacz - Dorota Miśkiewicz
Mój ojciec - Zbigniewa Zamachowski
Do Marka Aurelego - Zbigniew Zamachowski
Pożegnanie - Wojciech Malajkat
Co będzie - kiedy ręce odpadną od wierszy - wszyscy Wykonawcy

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: EMI Music Poland.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 25.02.2009

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019