O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Wtorek, 26 Maj 2020 r. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Co nowego?

Marek Grechuta - Edycja Specjalna

Moi Złoci!:
"Dni, których nie znamy" - taki tytuł nadaliśmy albumowi Marka Grechuty, kiedy artysta zdecydował się powierzyć swoje najlepsze nagrania naszej serii. Już wtedy, a był rok 1999, Złota Kolekcja cieszyła się znakomitą opinią. Jak pokazały dalsze lata - zasłużenie. Do tego stopnia, że zdobyła prestiżową markę "Teraz Polska".
Od narodzin Złotej Kolekcji upływa właśnie 10 lat. Pierwsze płyty ukazały się w 1998 roku! To kawał czasu, prawda? Pomysł był genialny w swojej - pozornej - prostocie: "Najlepsza polska muzyka, najlepsze wersje i wykonania, cyfrowa czystość". Nasza słynna już deklaracja, nasze motto. I zawsze ponad 70 minut muzyki, dlatego że najważniejsze są - jak śpiewał Marek Grechuta - chwile, na które czekamy.
Złota Kolekcja to archiwum pięknych chwil. Inicjatywa Kompanii Muzycznej Pomaton EMI zmieniła polską fonografię w sposób trwały. I na zawsze ją wzbogaciła.
Wydaliśmy przez te 10 lat z górą 100 tytułów, zbliżamy się do 150. Stworzyliśmy więc imponujący - nawet w skali światowej - przekrój krajowej estrady. "Encyklopedię" polskiej muzyki popularnej. Archiwum największych muzycznych przyjemności.
Był to zarazem wielki sukces rynkowy. Sprzedaliśmy przez te 10 lat niemal 2.5 miliona płyt! Nasze bestsellery - jak rekordzista, Złota Kolekcja Ryszarda Rynkowskiego "Śpiewająco" - sprzedały setki tysięcy egzemplarzy.
Na kilku etapach drogi Złotej Kolekcji towarzyszyły dodatkowe "wątki tematyczne". Najważniejszym z nich była siostrzana seria "Portrety Muzyczne". Zaprezentowaliśmy w niej piosenkarskie osiągnięcia wybitnych polskich aktorów, m.in. Krystyny Jandy, Piotra Machalicy, Zbigniewa Zamachowskiego. Natomiast Złota Kolekcja Polskiego Jazzu przypomniała - na dwupłytowych albumach - dorobek tak znamienitych artystów, jak Jan "Ptaszyn" Wróblewski czy Zbigniew Namysłowski.
W reakcji na nadzwyczajne zainteresowanie wybranymi tytułami, kilka płyt poddaliśmy w 2005 roku "liftingowi" - zmieniając ich szatę graficzną, aktualizując repertuar. Między innymi były to Złote Kolekcje Marka Grechuty, Seweryna Krajewskiego, Grzegorza Turnaua, zespołów Republika i Raz Dwa Trzy. A także popularna kolekcja Czesława Niemena, "Czas jak rzeka".
Czas jak rzeka?... Owszem. Ale w przypadku Złotej Kolekcji jest to rzeka złotych przebojów, która w dodatku wydaje się nie mieć końca. Tego, co przyniosła nam do tej pory trudno byłoby wysłuchać za jednym razem. Nasz ekstatyczny maraton musiałby trwać ponad tydzień! Niezły trans. A co jeszcze nam przyniesie?
Przekonamy się. Bo najlepsze jest to, że nie wie tego nikt. Artyści nie przestają tworzyć, przeboje nie przestają płynąć. Kto następny? Zobaczymy. Ale mamy jeszcze przed sobą dużo pracy. Wy też przesyłajcie nam - jak zawsze - swoje propozycje. Komu nazbierało się już tyle przebojów, że czas na Złotą Kolekcję? Może kogoś pominęliśmy? A gdyby tak rozwijać nasze wątki tematyczne?... Czas jak rzeka - płynie i nigdy nie przestanie. Dziękujemy Wam za 10 lat ze Złotą Kolekcją.
I zapraszamy na kolejne wspólne lata - zgodnie z naszą deklaracją - najlepszej polskiej muzyki, najlepszych wykonań i cyfrowej czystości. Bo ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy. Ważne jest kilka tych chwil, tych na które czekamy...

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Chaos Management/EMI Music Poland.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 07.05.2008

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020