O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Czwartek, 20 Czerwiec 2019 r. Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

Co nowego?

Pinnawela - Soulahili

Paulina Przybysz, połowa siostrzanego duetu współtworzącego zespół Sistars, prezentuje swoje najnowsze, tym razem solowe wcielenie - projekt Pinnawela. Jej pierwsza solowa płyta "Soulahili" wydana pod nowym pseudonimem to muzyczne odzwierciedlenie tego, co dzieje się w duszy i sercu Pauliny. A dzieje się dużo. Album "Soulahili" został w całości napisany, skomponowany, wyprodukowany i wydany przez współtworzoną przez Paulinę wytwórnie "Penguin Records". W tworzeniu nowego projektu brał udział producent i realizator dźwięku Jacek Antosik, a także muzycy, m.in.: basista Michał Grott, pianista Piotr Zabrodzki, perkusista Radek Maciński, perkusista Jose Manuel Alban Juares, gitarzysta Przemysław Maciołek oraz wokalistka Ania Karwan.
Na płycie "Soulahili" nie mogło zabraknąć też starszej siostry Pauliny, Natalii, z którą w brawurowym stylu razem zaśpiewały utwór "Sismachine". Domowa i zrelaksowana atmosfera na płycie pochodzi stąd, że album nagrywany był w studio nagraniowym, mieszczącym się w domu Pauliny, która dzięki temu mogła przychodzić do pracy w kapciach.
22-letnia Paulina swoją solową twórczość muzyczną określa mianem soulu, jednak nie w znaczeniu muzyki czarnoskórych artystów, ale bardziej brzmienia, które transmituje jej dusza.
Na "Soulahili" znalazło się dużo inspiracji i odniesień do twórczości artystów, których Paulina ceni i słucha na co dzień. W piosenkach duchem obecni są więc: Erykah Badu, Prince, India Arie, Beyonce, D'Angelo, Lauryn Hill czy Mos Def. Jednak utwory autorstwa Pauliny zamiast kopiować czy naśladować styl mistrzów, są w pełni oryginalne i doskonale pokazują silną osobowość i świeżość spojrzenia młodej wokalistki.
Wszystkie teksty piosenek napisane zostały w języku angielskim, ale słuchacze na pewno nie będą mieli problemu ze zrozumieniem ich najważniejszego przekazu. Paulina śpiewa o uczuciach i emocjach, które są bliskie młodej kobiecie, ale również o sprawach bardziej uniwersalnych i globalnych, z którymi każdy może się identyfikować. Paulina Przybysz od najmłodszych lat zasłuchiwała się w muzyce Elli Fitzgerald, Billie Holiday, Sarah Vaughn czy Louisa Armstronga. Ukończyła podstawową szkolę muzyczną w klasie wiolonczeli, ale to śpiewanie było jej prawdziwą pasją. Odkryła to na warsztatach wokalnych prowadzonych przez ucznia Niny Simone, Williama Hannibala Meansa. Usłyszała gospel, usłyszała soul, usłyszała swoje serce.
W wieku 9 lat, wraz ze starszą siostrą Natalią, dziewczyny zdobyły Grand Prix festiwalu Morda. Stworzyły też pierwszy zespół - Cebion.
Jednak największy sukces Paulina odniosła wraz z zespołem Sistars. Po warsztatach jazzowych w Puławach zaczęła śpiewać podczas jamów jazzowych w warszawskim klubie Muza. Tam poznała Bartka Królika, Marka Piotrowskiego (obecnie Plan B) i Marcina Ułanowskiego, z którymi wspólnie z Natalią stworzyli jedyny w swoim rodzaju zespół Sistars.
Po dwóch doskonale przyjętych albumach: "Siła sióstr" i "AEIOU" zespół zawiesił działalność na czas realizacji autorskich projektów poszczególnych muzyków. Paulina Przybysz występowała na koncertach także z takimi artystami, jak Tomasz Stańko, Stanisław Sojka, Smolik i Mieczysław Szcześniak.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Sony BMG ME.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 19.02.2008

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019