O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Sobota, 30 Maj 2020 r. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Co nowego?

Neter - Neter

O czym się marzy, gdy się ma szesnaście lat? Chłopaki chcą być gwiazdami rocka lub piłkarzami FC Barcelona, a dziewczyny modelkami lub aktorkami.
W Łodzi czwórka młodych ludzi postanowiła nie tylko marzyć, ale wziąć gitary w swoje ręce. I działać.
Ta historia ma bardzo dobry początek. Wiosną 2006 roku czternastoletni wówczas wokalista Adam, uczeń szkoły muzycznej, postanowił założyć zespół. Ze swojego pomysłu zwierzył się młodszemu (dziś 13-letniemu) koledze, gitarzyście Jankowi. Obaj zapragnęli grać ostrą, dynamiczną muzykę. Brakowało im basisty i perkusisty. Pewnego dnia w innej szkole muzycznej poznali Przemka (obecnie 17 lat), który grał na gitarze basowej. A zamiast perkusisty dołączyła do nich... perkusistka Agnieszka (dziś 16 lat). Teraz byli już gotowi do tego, by stać się prawdziwym rockowym zespołem. Nazwali się Nefer i rozpoczęli próby. W czerwcu 2007 roku na jednej z nich pojawił się przedstawiciel firmy fonograficznej Sony BMG. Gdy posłuchał tego, co Nefer gra, zdziwił się, że tak dojrzałą muzykę wykonują tak młodzi ludzie. Od zdziwienia był już tylko krok do kontraktu płytowego.
Dokument został podpisany i łódzki zespół Nefer przystąpił do realizacji debiutanckiego albumu. Jak mówią sami młodzi artyści, ich myślenie o muzyce rodziło się na podstawie tego, co słuchali w domach. - Mój brat często puszczał Nirvanę - mówi Janek. - Chciałem być taki, jak oni. Ich muzyka zaskakuje od pierwszych dźwięków. Możemy się spodziewać młodzieńczej prostoty i niepewności, tymczasem słyszymy profesjonalny, bogato brzmiący zespół, gotowy do kariery. Oczywiście, w tym co proponują, jest młodość, świeżość, naturalność i nastoletnia bezczelność, ale jednocześnie są to ciężko pracujący, wrażliwi, zawodowi w swoim podejściu do sztuki muzycy.
- Fajna - mówi pytany o to, jaka jest ich muzyka Janek. - Jest inna, niż to, co słychać w radiach. Trudno ją zaszufladkować - dodaje Adam.
Widać, że jest to muzyka nadzwyczaj im bliska i że kochają to, co robią.
Album wypełniają ostre, rockowe brzmienia, ale są to jednocześnie melodyjne, liryczne piosenki. A co najważniejsze - ambitne, nie starające się schlebiać powszechnym gustom czy modzie na plastikowe przeboje. Płyta jest też poszukiwaniem kompromisu - każdy z członków zespołu przyznaje się bowiem do innych upodobań muzycznych i inspiracji innymi wykonawcami. W domach muzycy Nefera słuchają takich grup, jak Evanescence, Korn, Slipknot, Prodigy, Within Temptation, Linkin Park, a nawet Sex Pistols, Soundgarden i Pink Floyd. Sięgają po punk, gotyk, metal, hard rock, psychodelię, grunge. Na albumie w zaskakująco przemyślany i przenikliwy sposób tworzą z tej różnorodności wspólną, oryginalną wartość. Proponują odważną, oczyszczającą dawkę muzyki. Zdecydowanie odbiegającą i dającą radosne wytchnienie od tego, czym na co dzień "karmią" nas duże stacje radiowe.
Warto podkreślić, że wszystkie piosenki napisane są w języku polskim. Do udziału w projekcie udało się też nakłonić Artura Gadowskiego, który z Adamem zaśpiewał piosenkę "Samotni w sieci" oraz Alana Silvermana z USA (współpracował m.in. z Norah Jones, Chaka Khan, Ennio Morricone), który masterował całą płytę. Gościnnie wystąpił także raper Threes. Pierwszym utworem promującym całość jest piosenka "Nieważne to...".
Agnieszka, Adam, Przemek i Janek mogą się poszczycić nie tylko wysokimi już umiejętnościami i dojrzałym podejściem do muzyki, ale także świadomym stosunkiem do muzykowania i kariery.
- Każdy z nas skupia się przede wszystkim na graniu. Chcemy wykonywać dobrą muzykę i robić to jak najlepiej. Pragniemy oczywiście odnieść sukces, chcemy, by wszyscy o nas usłyszeli, ale nie jest to naszym podstawowym celem - podkreślają.

Tracklista:
1. A ty się smiej
2. Prowadź
3. Jak Ćma
4. Nieważne To
5. Samotni w Sieci
6. Szukam Szukam Ciebie
7. Zakłamany świat
8. Suchy Mak
9. I nie ma
10. Wyluzuj
11. Obecni w myślach
12. W deszczu płacz

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Sony BMG ME.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 27.01.2008

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020