O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Poniedziałek, 23 Wrzesień 2019 r. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli

Co nowego?

Luiza Staniec - Jatoja

Luiza Staniec - na fortepianie gra i śpiewa "od zawsze". Zawsze też pisała piosenki. Zazwyczaj wykonuje je sama z towarzyszeniem własnego akompaniamentu na fortepianie, od kilku miesięcy na elektrycznym pianie Wurlitzera...
Kiedyś mocno związana z lubelską sceną muzyczną. Była liderką min. nieistniejącej już żeńskiej grupy MATKA, grała w niej na instrumentach klawiszowych i śpiewała utwory własnej kompozycji.
W 2004/2005 "współpracowała z Michałem Wiśniewskim, wspomagając go wraz z koleżankami z zespołu Matka w nowym pomyśle - RED HEAD.
Obecnie, z powodzeniem współpracuje ze znanymi, polskimi artystami, komponując muzykę i pisząc dla nich teksty. Jest autorką między innymi słów piosenki Eweliny Flinty-"Żałuję".
W 2005 roku wydała, wraz z alternatywną grupą TELEWIZOR płytę "SOWY I ĆMY", która zebrała bardzo ciepłe recenzje. Wystąpiła w programie Kuby Wojewódzkiego. Piosenka autorstwa Luizy-"PŁYNĘ, GINĘ" znalazła się w filmie "MAGDA M., bijącym rekordy popularności w Polskiej Telewizji, a w kolejnym filmie-"WIEŻA" ,pojawi się Luizy kompozycja-"SOWY I ĆMY".
Album "JATOJA" jest to dziewięć piosenek, skomponowanych i napisanych przez Luizę, utrzymanych w klimacie około-jazzowo-rockowo-popowym, gdyż ,trudno jednoznacznie określić gatunek muzyczny płyty. Jak mówią niektórzy..."trochę Nory Jones, trochę Katie Melua, czasem Raya Charlesa...." Ale to po prostu Luiza Staniec...Bardzo ciepły, kobiecy i spokojny materiał, gdzie "pierwsze skrzypce"ma głos Luizy i piano elektryczne, na którym oczywiście gra sama, z towarzyszeniem zespołu . Jest rozbrajająco szczerym materiałem i bardzo osobistym, jak większość piosenek Luizy, będącej także autorką hitu Eweliny Flinty "Żałuje" oraz znanej z serialu MAGDA M. piosenki "Płynę, ginę..." i wielu innych.
Poetyckie, ale także proste i bardzo życiowe teksty w połączeniu z melodiami, łatwo "wpadającymi w ucho", oraz pełnym ciepła i magii głosem Luizy-tego na pewno warto spróbować w długie jesienno-zimowe wieczory...
Jako bonus track dołączamy utwór "GDZIE BYŁEŚ, który jest polską wersją piosenki WHERE HAVE YOU BEEN oraz remix do singlowego utworu "JATOJA" ,który zrobił muzyk znany, chociażby z własnych kilku płyt oraz współpracy z zespołem Myslovitz i Kasią Klich - D-j i producent muzyczny Matt Kowalsky.

Tracklista:
1. jatoja
2. wildest dreams
3. where have you been?
4. nie zabieraj
5. here we go again...
6. i was wrong
7. a tu znowu nic
8. you're maybe my baby
9. taki mam dzień, taką mam noc
BONUS TRACKS:
10. gdzie byłeś? (polska wersja WHERE HAVE YOU BEEN),
11. RMX- Matt Kowalsky

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: EMI Music Poland.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 22.10.2007

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019