O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Czwartek, 27 Czerwiec 2019 r. Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Co nowego?

NOT - NOT

NOT grają nowoczesny rock w taki sposób, w jaki nikt jeszcze tego u nas nie robił. Ciekawe czy wyrafinowana propozycja zespołu spotka się w naszym muzycznym światku z pozytywnym przyjęciem?
Postmodernizm sprawił, że w sztuce zaczęła się bardziej liczyć erudycja niż talent. Zjawisko to zaistniało również w muzyce rockowej. Niestety, szybko okazało się, że wśród naszych wykonawców muzycznych erudytów jest jak na lekarstwo. W efekcie polski rock nadal brzmi obciachowo. Od reguły tej są oczywiście wyjątki. Należy do nich zespół NOT , założony przez muzyków grup Agressiva 69 (Robert Tuta), Cool Kids Of Death (Kuba Wandachowicz, Marcin Kowalski) i Hedone (Łukasz Klaus). Nowy album formacji, wydany przez 2.47 Records, pokazuje, że jego autorzy świetnie odnajdują się w postmodernistycznym świecie współczesnej sztuki.
Niezwykle rzadko zdarzało się, aby polscy rockmani demonstrowali swymi dokonaniami, że mają wyrafinowany gust i lubią niebanalną muzykę. Tymczasem, słuchając NOT , od razu zwracają uwagę inspiracje, jakie przysłużyły się powstaniu umieszczonej na krążku zawartości. Oto w "Jesieni" słychać industrialny bit wsparty przesterowanym basem, jaki serwowali niegdyś panowie z Love & Rockets. "Ja dziękuję" i "Masz to, co chcesz" zaskakuje charakterystycznymi zagrywkami pianina, przywołującymi echa wczesnej twórczości Roxy Music. Pod ostrymi gitarami "Zmienię adres, zmienię imię" ukrywa się synth-popowy podkład rytmiczny rodem z Johna Foxxa, a cały utwór przypomina niezapomnianych dokonania electro-punkowców z Metal Urbain. Ciepłe syntezatory użyte w "Łódź" kojarzą się z nagraniami The Wolfgang Press (a może ich współczesnym odpowiednikiem - Tarwater?), zaskakując jednocześnie ciekawym duetem z świdrującym brzmieniem gitar w stylu Sonic Youth.
Na nic jednak by się zdała ta muzyczna erudycja członków NOT , gdyby zabrakło im talentu. Tak całe szczęście nie jest. NOT mają niezwykle lekką rękę do pisania świetnych melodii - właściwie każda piosenka na płycie mogłaby być alternatywnym przebojem. Mało tego - we właściwy dla siebie sposób niezwykle ciekawie zestawiają różne brzmienia: rave'owy rytm z rockowym zgiełkiem ("To taka gra"), psychodeliczne efekty z nowofalowym basem ("Spadasz na dno") czy archaiczny electro-bit z jazzującym klarnetem ("Łódź"). Nie bez znaczenia są również teksty piosenek: typowo wielkomiejskie, nieco dandysowskie i dekadenckie, niesione lekko jadowitym głosem wokalisty, a przez to świetnie komponujące się z instrumentalnym podkładem.
Paweł Gzyl

Tracklista:
1. Zmienie adres, zmienie imie
2. To taka gra
3. Ja dziekuje
4. Szalony Piotrus
5. Spadasz na dno
6. Lodz
7. Masz to co chcesz
8. Miasto
9. Jesien
10. Sado-maso
11. Zycie
12. Sen

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: 2.47 Edition /EMI Music Poland.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 05.02.2007

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019