O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Czwartek, 20 Czerwiec 2019 r. Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

Co nowego?

Habakuk - A Ty siej...

9 marca 2007 nakładem wytwórni płytowej EMI Music Poland ukazał się nowy, zjawiskowy album zespołu Habakuk, pt. "A Ty Siej...", będący hołdem jaki ten jeden z najbardziej znanych polskich zespołów reggae składa Jackowi Kaczmarskiemu - legendarnemu bardowi.
Na płytę "A Ty Siej..." Habakuk nagrał jego piosenki w wersjach reggae. Wydawać by się mogło, że połączenie twórczości Jacka Kaczmarskiego z brzmieniami reggae jest pomysłem karkołomnym... Jednak w tym przypadku okazało się to strzałem w dziesiątkę. "Mury", "Arka Noego", "Krajobraz po uczcie", "Źródło" czy inne sztandarowe utwory słynnego śpiewającego poety nabrały nowego wyrazu doskonale wpisując się w stylistykę reggae.
Na pomysł nagrania tej płyty wpadł Paweł Potoroczyn - postać bardzo zasłużona na muzycznym rynku. Przez 10 lat był on szefem Instytutu Polskiego w Stanach Zjednocznonych, a teraz piastuje tę samą funkcję w Londynie. Był pomysłodawcą takich płyt jak "Makowicz vs. Możdżer At The Carnegie Hall" oraz "Republique - Kwartet Śląski gra Ciechowskiego". Tym razem w jego głowie narodził się pomysł przedstawienia twórczości Kaczmarskiego w najmodniejszych rytmach muzycznych - czyli właśnie reggae. To on też uznał, że twórczość Kaczmarskiego najlepiej zinterpretuje właśnie Habakuk.
Nagrania trwały ponad pół roku. Gościnnie wzięli w nich udział między innymi: Muniek Staszczyk, Mateusz Pospieszalski, Antoni "Ziut" Gralak, Anna Witczak (z zespołu Dikanda), Jerzy Mercik - występujący niegdyś w legendarnych zespołach Śmierć Kliniczna i R.A.P, Jarek Bester - lider cenionego na całym świecie Crakow Klezmer Band oraz gość specjalny: Patrycja Kaczmarska - córka Jacka Kaczmarskiego.
Premiera albumu zbiega się z 50-tą rocznicą urodzin Jacka (22 marca), jubileusz ten uświetni także specjalny koncert w radiowej Trójce (25 marca), w którym Habakuk wraz z większością gości biorących udział w nagraniach zaprezentuje materiał z płyty "A Ty siej...".

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: EMI Music Poland.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 05.02.2007

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019