O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Niedziela, 16 Czerwiec 2019 r. Imieniny: Aliny, Anety, Benona

Co nowego?

Radiev - Die

Bywają takie płyty, których zawartości domyślamy się już po pierwszych kilku minutach, ale bywają też czasami takie, które zaskakują wiele razy w trakcie słuchania i w żaden sposób nie pozwalają na szybkie i proste szufladkowanie... Do tego drugiego rodzaju płyt z pewnością należy płyta "Die" nowego projektu łódzkich muzyków, znanych wielu z Was z różnorakich innych dokonań. Połączyli swoje siły pod nazwą RADIEV.
Radiev. powstał w 2006 roku, tworzą go: Paweł Cieślak (analogowy syntezator modularny, laptop, saksofon), Łukasz Lach (gitara basowa, elektronika) i Radek Bolewski (bębny) - razem uczyli się w szkole muzycznej, razem studiowali w Akademii Muzycznej, ale nigdy wcześniej ze sobą nie grali...
Swoją pierwszą płytę DIE nagrał Radiev. jednego dnia (żadnych prób, żadnej edycji nagrania, wszystko takie jak w momencie powstawania).
Muzyka Radiev'a, jak trafnie ktoś zauważył, to punkowa energia połączona z Cage'owską koncepcją twórczą, choć, jak twierdzą chłopcy, najważniejszą inspirację stanowi dla nich wczesna twórczość nieżyjącego już i mało znanego w Polsce radzieckiego kompozytora i konstruktora syntezatorów - Lwa Radiewova, znanego w świecie jako Leo Radiev.
Znajdziemy tu zarówno odwołania do ambientu, industrialu, post rocka , jak i do noise'u (zarówno cyfrowego jak i gitarowego), improwizacji free-jazzowej i awangardy, muzyki konkretnej...
Notki biograficzne o muzykach tworzących Radiev.:
Paweł Cieślak (ur. 1981) - absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi (klasa klarnetu, dyplom z wyróżnieniem), laureat międzynarodowych (Kopenhaga, Klingenthal, Poprad) i ogólnopolskich konkursów muzycznych (m.in. Nagroda Główna w Konkursie Wykonawstwa Muzyki Współczesnej w Warszawie/Radziejowicach), finalista Międzynarodowego Konkursu Indywidualności Muzycznych im. Aleksandra Tansmana, stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dokonał kilku nagrań dla Polskiego Radia (m.in. New York Counterpoint na klarnet i taśmę Steve'a Reicha - wersja koncertowa - dla II Programu PR).
Jego muzyczna działalność koncentruje się na eksperymentalnej, elektronicznej muzyce improwizowanej, którą tworzy i wykonuje głownie w oparciu o analogowy syntezator modularny. Jako członek multimedialnego projektu Spear brał udział w międzynarodowych festiwalach muzyki eksperymentalnej. Jest współtwórcą i członkiem zespołu radiev. ( www.myspace.com/radiev ) oraz skupionego na elektroakustycznych improwizacjach projektu What4? (z Karoliną Kościelecką, Maciejem Ożogiem i Bartkiem Kuźniakiem). Wraz z Maciejem Ożogiem tworzy duet Ben Zeen (www.benzeen.com), natomiast z Maciejem Stanieckim i Łukaszem Lachem tworzy zespół CHWASTY.
Łukasz Lach (ur. 1982) - kompozytor, instrumentalista, wokalista. Zaczynał jako lider zespołu Puzzle, z którym zdobył jedną z głównych nagród ostatniego festiwalu w Jarocinie (1994). W przeszłości członek grupy L.O.27 (2 złote płyty), zespołu Magdy Femme, do niedawna Hedone (płyta Playboy). Z Maciejem Stanieckim współtworzył muzykę do filmu Vinci (2004). Frontman Łódzkiej formacji L.Stadt. (www.lstadt.com). Wielbi Beatlesow, Dylana i Gainsbourga (podziwia Beach Boys). Kolekcjonuje płyty analogowe z lat 60 i 70-tych oraz horrory i filmy gangsterskie z lat 30-stych. Na co dzień student Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie perkusji. Wraz z Maciejem Stanieckim i Pawłem Cieślakiem tworzy zespół CHWASTY. W Radiev'ie gra na basie.
Radek Bolewski (ur. 1981) - absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi (klasa perkusji - dyplom z wyróżnieniem) i Akademii Muzycznej w Katowicach (Wydział Jazzu). Perkusista łódzkiej formacji L.Stadt. Jest aktywny również jako muzyk sesyjny. Od 2000 roku współpracuje z Pawłem Serafińskim, a od 2002 z Krystyną Prońko, Marcinem Janiszewskim i Big Bandem AM w Łodzi. W swoim dorobku ma nagrania muzyki filmowej, uczestnictwo w projektach jazzowych, popowych i rockowych, a także liczne występy na festiwalach i konkursach.

Tracklista:
1. DIE 1 16'26"
2. DIE 2 13'18"
3. Theremin_? 13'25"
4. talk talk!! 8'01"

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Gusstaff Records.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 19.11.2006

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019