O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Piątek, 19 Lipiec 2019 r. Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego

Co nowego?

Wilki - Obrazki

Najnowszy album zespołu Wilki zatytułowany "Obrazki". Płyta zawiera 12 premierowych utworów, które z pewnością nie zawiodą wielbicieli twórczości Wilków i Roberta Gawlińskiego.
Od niedawna zespół tworzy i nagrywa w nowym składzie - nowi muzycy Leszek Biolik i Hubert Gasiul doskonale wpasowali się w zespół, jednocześnie wzbogacając Wilki o własne spojrzenie na muzykę.
Obecnie zespół Wilki tworzą: Robert Gawliński (śpiew, gitara), Mikis Cupas (gitara), Andrzej Smolik (instrumenty klawiszowe), Leszek Biolik (gitara basowa) i Hubert Gasiul (perkusja).
Pierwszym singlem zapowiadającym ten album jest piosenka "Na zawsze i na wieczność", którą można usłyszeć w rozgłośniach radiowych od 19 października.
Wilki o "Obrazkach":

Robert:
Kiedy piszę tekst, to wyobrażam sobie konkretny obraz, bohaterów, zaistniałą sytuację.
Takie teksty są zapisem chwili, szczególnego stanu uniesienia, zatrzymaniem jakiegoś obrazu w czasoprzestrzeni. Dla mnie najlepsze piosenki to takie, po przesłuchaniu których zostaje w głowie jakiś obrazek. Nowa płyta nie jest jedną długą historią, która przewija się od pierwszego do ostatniego utworu. Przez dwa lata od wydania Watry wydarzyło się w moim życiu bardzo wiele. Te piosenki to swego rodzaju kartki z podróży, "obrazki z wystawy", historie, które najgłębiej wryły się w moją pamięć, albo zostały w moim sercu.

Mikis:
Ta płyta powstawała wyjątkowo długo, ale mimo to wydaje mi się, że piosenki nie straciły swojej pierwotnej świeżości i energii. Powstawała długo między innymi, dlatego, że większość piosenek graliśmy jeszcze na próbach w poprzednim składzie zespołu, kiedy to grał Marcin Szyszko I Marcin Ciempiel. Potem pojawił się Leszek Biolik a potem Hubert Gasiul którzy musieli się poniekąd odnaleźć w gotowym materiale. Każdy z nich wniósł jednak też kawałek siebie, takiego swojego charakteru, brzmienia.
Ciekaw jestem jak zostanie przyjęta ta nowa płyta, bo jest ona inna od wszystkiego, co Wilki nagrały do tej pory.
,br>Hubert:
Tak naprawdę nie byłem przy komponowaniu numerów na tę płytę, więc do studia przyszedłem prawie na gotowca i miło się rozczarowałem. Płyta jest w klimacie rockowym, co odpowiada mi w 100%. Myślę, że nagranie poszło mi w miarę sprawnie, ale to pewnie ocenią fani Wilków. Wiadomo ciężko jest zająć miejsce kogoś, kto dotychczas był bębniarzem, kapłanem czasu i przyjacielem zespołu (...)
Każdy z nas jest zupełnie inny i myślę, że jest to ciekawe. Z Leszkiem poznałem się już wcześniej, więc dołączając do Wilków miło było mieć kogoś znajomego. Robert był chyba najbardziej wyluzowany, ciekawy tego, kim jestem i co mam do powiedzenia. Trochę mu podpadłem na początku bo powiedziałem, że jak ktoś zakułby mnie w dyby i puścił Placebo to byłoby to dla mnie najgorszą karą (potem się okazało, że to jeden z jego ulubionych zespołów .. Upss!) Mikis się raczej mało odzywał, ale to naprawdę bardzo sympatyczny gość tak jak Andrzej, którego podczas pierwszego zderzenia nie było. Bardzo dużą rolę w Wilkach odgrywa Monia, która przez swą opiekę i czujkę od początku wprowadzała ciepłą atmosferę.
Życzę wszystkim pozytywnych odczuć i dużych wrażeń podczas słuchania nowej płyty Wilków Pt. "Obrazki". Szczególnie polecam piosenki Love Story i Ciut Niebezpiecznie. Szacun, Hubi!

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: EMI Music Poland.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 14.11.2006

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019