O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Piątek, 26 Kwiecień 2019 r. Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Co nowego?

Sygnowano Fabryka Trzciny - składanka

Warszawskie Centrum Artystyczne Fabryka Trzciny, firmuje pierwszą część kompilacji muzycznej o nazwie "Sygnowano Fabryka Trzciny".
Na dwóch krążkach, wydanych przez Stanisława Trzcińskiego - STX Records/ STX JAMBOREE i Universal Music Polska, znalazły się utwory artystów, którzy w ciągu ostatnich trzech lat wystąpili na scenie wielokrotnie nagradzanego, słynnego już w całej Polsce, warszawskiego Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny. Starannie wyselekcjonowany repertuar muzyczny "Sygnowano Fabryka Trzciny" to międzynarodowa mieszanka dźwięków nowych, modnych, awangardowych, ale jednocześnie przystępnych, zawierających polskie akcenty.
Album, którego premiera odbędzie się 20 listopada bieżącego roku, zawiera między innymi utwory takich artystów jak: Sophie Solomon, Gabin, Chris Botti, Nicola Conte, Macy Gray, Paris Combo, noJazz, Anna Maria Jopek, Mino Cinelu, Lech Janerka, Sistars.
Projekt muzyczny powstał we współpracy Stanisława Trzcińskiego z jego ojcem - Wojciechem Trzcińskim, założycielem Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny. Budynek Fabryki odnalazł na warszawskiej Pradze mój ojciec. Również on od podstaw zbudował artystyczny profil tego miejsca - wspomina Stanisław Trzciński.
Jestem wielkim fanem Fabryki Trzciny i bardzo się cieszę z tego wspólnego projektu. Fabrykę cenię nie tylko za odwagę, za edukację artystyczną i estetyczną, za piękne wnętrza i promocję Starej Pragi, ale przede wszystkim za jej program. Związani z tym miejscem artyści, to bardzo szczególna grupa ludzi. Muzyka rozbrzmiewająca we wnętrzach starej fabryki od początku była bardzo inspirująca. Występowały tu wielkie sławy, ale też artyści, których trzeba się było dopiero "nauczyć". Zdarzały się koncerty muzyki klasycznej, jazzowej, elektronicznej i rockowej. Działa tu także teatr. Oprócz muzyków, na uwagę zasługuje również znakomita plejada fotografów, grafików i malarzy, mających swoje indywidualne wystawy - dodaje.
"Sygnowano Fabryka Trzciny" to dwie płyty w bardzo eleganckim wydaniu 2CD Box De Luxe Edition, a także ekskluzywny, 48-stronicowy album ze zdjęciami i reprodukcjami najlepszych polskich fotografików i malarzy - grafików. Wśród autorów pojawiają się między innymi Tomek Sikora, Tomasz Niewiadomski, Jacek Poremba, David Michael Kennedy, Andrzej Dudziński, Michał Slezkin, a także artyści Łodzi Kaliskiej.
Prace artystów zdobiły przez ostatnie lata Galerię Fabryki Trzciny. Załączany album jest hołdem i podziękowaniem autorów kompilacji za ich wyjątkową twórczość. Mam nadzieję, że zamieszczone w albumie prace zachęcą ludzi do poszerzenia swojej wiedzy na temat działalności tych wspaniałych artystów - powiedział Stanisław Trzciński.
Wydanie albumu "Sygnowano Fabryka Trzciny" zbiegnie się w czasie z pierwszą, huczną imprezą urodzinową, istniejącego już trzy lata Centrum Artystycznego. Urodziny Fabryki Trzciny, które obchodzone będą 28 listopada, swoim występem uświetni Anja Garbarek.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: STX Jamboree.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 02.11.2006

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019