O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Wtorek, 2 Czerwiec 2020 r. Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny

Co nowego?

Ha-Dwa-O - Cud

Po wydaniu płyt: "Początek", "O kobietach, o facetach" oraz "Pozytywnie", w roku 2004 w zespole pojawiła się nowa wokalistka, rodowita Kaszubka, Weronika Korthals , która stanęła u boku lidera grupy Tomka KONFI Konfederaka . Nowa Twarz w HA-DWA-O! dobrze jest znana widzom "Szansy na sukces" oraz fanom musicalu "Metro". Weronika jest nie tylko dwukrotną laureatką programu Elżbiety Skrętkowskiej (z Viloettą Villas oraz piosenkami z Metra), ale przez cały rok była zaangażowana przez Józefowicza a także trafiła do ćwierćfinału drugiej edycji "Idola".Pierwszy raz Weronika wystąpiła z HA-DWA-O! w Londynie (Dom Orła Białego), w styczniu 2004 roku, podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Następnie w koncercie transmitowanym przez telewizję Polsat - "Dwa kolory", gdy Polska weszła do Unii Europejskiej oraz w programach mających na celu przybliżenia widzom nowej wokalistki zespołu (m.in. "Od przedszkola do Opola" czy okolicznościowej edycji "Szansa na sukces", podczas gdy Elżbieta Skrętkowska śledziła losy finalistów poszczególnych edycji programu). Natomiast sezon letni obfitował w koncerty na terenie całej Polski.
W styczniu 2005 roku zespół rozpoczął prace nad czwartą płytą zatytułowaną "Cud". Następnie, w czerwcu, właśnie z piosenką tytułową Cud (teledysk w reżyserii Krzyśka Witeckiego i Yacha Paszkiewicza), zespół wystąpił podczas 42 Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, w koncercie "Premier" co dało początek letnich koncertów, których zespół zagrał około 40. Rok zamknęła bożonarodzeniowa Ta cicha noc , której towarzyszył teledysk w reżyserii Piotra Szablińskiego.
Początek roku 2006 dał udział utworem Popatrz na mnie (teledysk w reżyserii Mariusza Wojaczka) w Krajowych Preselekcjach Eurowizja 2006. To widowisko zaowocowało licznymi programami telewizyjnymi oraz koncertami, których tego lata zespół zagrał około 50!
Najnowsza płyta, zatytułowana "Cud" ukaże się w sklepach 27 października. Zawiera 11 utworów oraz sześć bonus tracków (część w języku angielskim). Muzyka zawarta na tym albumie jest mieszanką popu, rocka i tanecznych rytmów. Autorami repertuaru w dalszym ciągu są: Bartek Wielgosz (obecnie również klawiszowiec grupy KOMBII) i Tomek KONFI Konfederak , natomiast za słowa odpowiada Sonia Neumann . Gościnnie na płycie pojawili się także: Tomek Zabiegałowski (współautor piosenek: Meant To Be i There's Time) oraz Yarogniew Milewski znany z płyt "Alboom" Liroya czy remixów "Sax & Sex" Roberta Chojnackiego. Nagrania powstały w: AquaStudio (Gdynia), Underground Studio (Gdynia) i NorthStudio (Połczyno k/Pucka).
Dodatkową atrakcją płyty jest kaszubska wersja utworu świątecznego Ta cecho noc, którą zespół zaprezentuje w licznych programach telewizyjnych tuż przed tegorocznymi Świętami. Ciekawostką są partie na saksofinie, które zagrała Weonika!
Zanim to jednak nastąpi, 16 października, HA-DWA-O startuje z kolejnym singlem zatytułowanym Będziesz sam . Piosenka jest utrzymana w konwencji pop-rockowej i jak mówi autorka słów Sonia Neumann: "jest o namiętności, miłości i zdradzie". Towarzyszący jej teledysk wyreżyserował znany trójmiejski fotograf Krzysiek Witecki a w głównych rolach zobaczymy aktora Jacka Lasoka i Weronikę Korthals.

Tracklista:
1. moje życie
2. czasem
3. cud
4. domek z kart
5. łatwo przyszło, łatwo poszło
6. jak?
7. popatrz na mnie
8. chemia
9. przepraszam za...
10. piękna jak anioł
11. będziesz sam
12. feels like heaven
13. there's time
14. meant to be
15. alone
16. ta cicha noc
17. te cecho noc.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Soliton/EMI Music Poland.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 25.10.2006

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020