O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Wtorek, 20 Sierpień 2019 r. Imieniny: Bernarda, Sabiny, Samuela

Co nowego?

NUN - Sunlight

Grupa działająca od 2002 roku, której podstawowy skład tworzą :
Magda Kaspryszyn ( vokal, teksty, kompozycje, dj ), Olaf Karbowiak ( kompozycje, syntezatory, programing, dj).
Nazwa zespołu pochodzi z mitologii egipskiej, w której NUN to imię Bóstwa - uosobienie "praoceanu", z którego wyłoniła sie ziemia. Nazwa grupy odzwierciedla nie tylko fascynacje starożytnym Egiptem, ale podejście z jakim zespół zamierza poszukiwać nowych kierunków w muzyce.
Muzyka oraz image grupy inspirowane są stylem 'electroclash', 'club' jak również 'electro pop' - nawiązującym do twórczości Ladytron, Fisherspooner, Goldfrapp czy Client, a także czołowych gróp electro popowych z lat 80 tych tj. Gary Numan, Human League, New Order, Kraftwerk czy Depeche Mode . Do tej pory NUN znany jest głównie na scenie electro w USA, Niemczech i Skandynawii, gdzie odnosi coraz większe sukcesy.
Teksty piosenek zespołu NUN, pisane przez jego wokalistkę Magdę opowiadają o uczuciach oraz emocjach towarzyszących człowiekowi w poszukiwaniu swojej tożsamości we współczesnym świecie oraz własnej drogi prowadzącej do samorealizacji.
Magda (wokalistka NUN) - w Polsce znana jest chociażby z udziału w solowym projekcie płytowym Andrzeja Smolika - pt."Smolik 2", na którym zaśpiewała utwór pt. "Or". Zespół pojawił się także z dwoma utworami : "Stop !" i "I Don't Know How" na ścieżce dźwiękowej thrillera science-fiction pt. "Arche" w reżyserii Grzegorza Auguścika, z Robertem Gonerą w roli głównej. NUN wystąpił także w programie dla młodzieży pt. 'Wkręt" w TVP 3, prezentując dwa utwory "Stop" ! i "Silence".
W 4-letniej historii istnienia NUN - grupa ma już w swoim dorobku udział w wielu fonograficznych kompilacjach zarówno zagranicznych jak również polskich. Ich utwory pojawiły się na płytach obok takich Gwiazd jak: The Twins, Colony 5 ("Synthphony Remixed 2" - Synthphony Records - USA), Dead Sexy ("Stromshlag 2" - Electro Shock Records - Niemcy), a w Polsce w kompilacjach z takimi wykonawcami jak : Futro, Homosapiens i CKOD ("Footbal Ep" - dla BMG Poland).
NUN jest także autorem remixów utworów zrealizowanych dla Psyche oraz Reni Jusis i ABL. Zespół zagrał szereg koncertów w Polsce jak i za granicą, obok takich gwiazd muzyki elektronicznej jak : Telepopmusic, Herbaliser, Psyche, Client, Spektralized czy Transglobal Underground. We wrześniu 2005 roku NUN pojawił się z 3-utworami na płycie-składance pt. "The Best Of Polish Synth Pop" wydanej przez polska niezalezna firmę Sequence Records. W maju 2006 utwór "Burn" ukazał się na składance "Future Clash" wydanej przez meksykańską wytwórnię Advanced Synergy obok min. takich grup jak : Zombie Girl i Dirty Princess.
W czerwcu 2005 roku NUN podpisał kontrakt ze szwedzką wytwórnią fonograficzną SUBSTREAM, z którą na początku września 2006 roku zapowiada premierę pierwszego albumu pt. "Sunlight" na europejski rynek zachodni oraz amerykański, a na rynek polski z firma "2-47", którą kieruje Bodek Pezda - frontman grupy Agressiva 69.
W marcu 2006 roku ukazał się singiel zespołu pt. "Hope" - zapowiadający wydanie pierwszej płyty. Singiel ukazał się na rynku zachodnim i natychmiast dotarł m.in. do 4-miejsca najpopularniejszej listy przebojów muzyki elektronicznej w Niemczech, tj. German Electronic Web Charts, a także przez miesiąc utrzymywał się na 1-miejscu rosyjskiego odpowiednika w/w listy przebojów : Russian Elecetronic Web Charts.
Singiel "Hope" zebrał dotąd entuzjastyczne recenzje w największych magazynach muzycznych w Niemczech, Szwecji, USA i w Polsce, m.in. w : Metica, Synthetic Magazine, Zero Magazine, Laif oraz Fluid. W ramach promocji grupy - 15 lipca br. NUN z dużym powodzeniem wystąpił na największym festiwalu muzyki alternatywnej w Szwecji - "Arvika Festival" promującym muzykę : rock, electro, synth pop oraz industrial, na którym zespół zagrał m.in. obok takich Gwiazd jak: Franz Ferdinand, Ladytron, Mesh, Combichrist, Young Gods, Turbonegro, Client, Covenant, Juno Reactor, Alice In Videoland, Nitzer Ebb oraz KMFDM.

Tracklista:
1. Hope
2. Stop!
3. I don't know how
4. Vision of Life
5. Blind
6. Here 4 U
7. Burn
8. Dream Away
9. Silence
10. Your World
11. Sunlight
+ Extended Multimedia Track( vidoe, remixes, photos)

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: 2.47EDITION/EMI Music Poland.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 26.09.2006

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019