O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Piątek, 19 Lipiec 2019 r. Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego

Co nowego?

IRA tu i teraz

Jeden z najpopularniejszych i najbardziej ''kasowych'' zespołów lat 90-tych, po 6 latach milczenia wraca na scenę! IRA wydała 6 płyt, z których 3 uzyskały status złotej a jedna platynowej płyty. Zespół powstał w końcu lat osiemdziesiątych. Zadebiutowali w Opolu w 1988 r. Dwa lata później ukazał się ich debiutancki album ''IRA'' Przełom w karierze grupy nastąpił w 1991 roku, wraz z ukazaniem się płyty ''Mój dom'', która pobiła wszelkie rekordy popularności. Kolejne lata były pasmem sukcesów. Kolejna płyta ''1993'' potwierdziła świetną formę zespołu. IRA jako jedyna z setek propozycji została zaproszona do zagrania wspólnego koncertu z taką gwiazdą jak zespół AEROSMITH! W ciągu kolejnych lat powstały jeszcze 3 płyty , ''Live'', ''Znamię'', ''Ogrody'' Po tej ostatniej nastąpił kryzys, zakończony zawieszeniem działalności zespołu, jak się jednak okazuje nie na zawsze...
W roku 1997 Artur Gadowski - wokalista IRY podbił listy przebojów utworem SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO YORKU, tematem z filmu o tym samym tytule. Piosenka promowała jego pierwszą solową płytę ''Artur Gadowski''. W roku 2000 ukazała się druga solowa płyta Artura ''Gad''. Rok ten zaowocował również szeregiem spektakularnych wydarzeń m. in. wspólnymi nagraniami i koncertami ze Zbyszkiem Hołdysem, nagraniem przez Artura wraz z Grzegorzem Markowskim (Perfect) i Ryszardem Rynkowskim piosenki 'NAJLEPSI z NAJLEPSZYCH', hymnu Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej na SYDNEY 2000 oraz trasą koncertową z Joe Cockerem!
W listopadzie ubiegłego roku muzycy IRY zaszyli się w małej chacie w miejscowości Ujsoły gdzie komponowali materiał na nową płytę.
Płyta ''TU I TERAZ'' (premiera 12.08.2002) utrzymana w rockowych i gitarowych klimatach zaskakuje ''świeżością'' brzmień i aranżacji oraz różnorodnością porównywaną do dokonań takich wykonawców jak KANE czy Dave Mathew's Band. 12 premierowych utworów może okazać się sporym zaskoczeniem zarówno dla fanów jak i krytyków radomskiej formacji. Mocne gitarowe riffy przyozdobione loopami i brzmieniami instrumentów klawiszowych przeplatane klasycznymi wręcz balladami sprawiają, że zespół rozwija się, ewoluuje i zdobywa kolejne pokolenie słuchaczy, nie zapominając jednak o swoich ''starych'' fanach. A więc ogień i woda, stare i nowe, garść piekielnie przebojowych kawałków, które mogą nieźle namieszać tego lata... Jednym słowem IRA a.d. 2002!

Obecny skład:
Artur Gadowski - śpiew
Wojciech Owczarek - perkusja
Piotr Sujka - bas
Zbigniew Suski - gitara.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: BMG Poland.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 11.08.2002

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019