O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Wtorek, 25 Czerwiec 2019 r. Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Co nowego?

Bohema - Santi Subito

Są bardzo młodzi i jeszcze bardziej zdolni. Piękni w granicach rozsądku. Zaczęli grać razem w 2000 roku. Debiutancką płytę - zatytułowaną po prostu "Bohema" - wydali trzy lata później. Rasowe rockowe numery wymiatali z rzadkim nad Wisłą feelingiem. Nic dziwnego, że "Ginger", "Hell Woman" i "Etapy" chwyciły nawet w niechętnych dobrej muzyce mediach. Długo by wyliczać listy przebojów na których Bohema dzielnie stawała do walki - z Peją, Ich Troje i Gordonem Haskellem.
Jak na prawdziwych rockandrollowców przystało, skąd wyrzucano ich drzwiami, tam wracali oknem. Występowali w radiu i telewizji, gościli u Wojewódzkiego i Leszczyńskiego, pojawiali się w TVP1 i MTV. Grywali dla kilkudziesięciu osób, ale i kilku tysięcy - przed koncertem Green Day w Spodku. Bywali również za granicą, w Niemczech i Belgii. A że koncerty grają rewelacyjne, zawsze wracali do domu z tarczą. Zawsze bogatsi o nowe doświadczenia i nowych fanów.
Kiedy i my dołączyliśmy do grona tych ostatnich, przedstawiliśmy muzykom Bohemy propozycję nie do odrzucenia. Obyło się bez głowy konia w łóżku, choć i do tego bylibyśmy zdolni, żeby podpisać kontrakt z zespołem. Po pierwsze dlatego, że fajnie będzie zarobić na ich płytach dużo pieniędzy. Po drugie dlatego, że po cichu liczymy na to, że już niedługo będą mieli więcej groupies, niż będą w stanie sami obsłużyć. Przede wszystkim jednak dlatego, że grają za(...)istą muzykę.
Bohema dobrze wie, gdzie biją źródła rocka i ku jakiemu oceanowi jego wartki nurt zmierza. Bluesrockowe feromony Stonesów mnożą przez power Zeppelinów i żenią z kwaskowym rozpasaniem Doorsów. Punkową chropowatość The Clash krzyżują z zamiłowaniem do rzeczy chwytliwych i aktualnych, jak u proroków Nowej Rockowej Rewolucji, ze Strokes i Franzem na czele. Równie mocno potrafią dowalić w tekstach. Dostaje się dziewczętom, które wolą chłopaków z BMW ("Chłopcy na sterydy"), plastikowym bohaterom z bigbraderów ("/Tell Me/ Who You Are"), lanserom z klubów wzajemnej adoracji ("Warszawka"), a nawet miłościwie nam panującemu ("Panie Prezydencie").
Wszystkie wymienione wyżej numery pochodzą z materiału, nagranego przez Bohemę jesienią 2005 roku w Media Studio, z producentem Piotrem Dzikim Chancewiczem. Debiut grupy w barwach EMI Music Poland, ujrzy światło dzienne już 26.05.2006 r. Tytuł płyty to "Santi subito". I nie doszukujcie się w nim tego, czego tam nie ma...
Tytuł naszej płyty dotyczy tych, którzy starają się być bardziej święci od Papieża. Wielu ich. Nie trzeba wymieniać nazwisk ani podawać nazw instytucji, żeby było wiadomo o kogo chodzi. Można zresztą traktować ten tytuł jeszcze szerzej i odnieść go generalnie do ludzi, którzy uważają, że są idealni i cudowni, choć wcale tacy nie są - tłumaczył zespół w wywiadzie dla magazynu "Teraz Rock" - A jeśli niektórzy oburzą się na ten tytuł, to może właśnie dlatego, że ich dotyczy przede wszystkim.
Bohema to - obok The Car Is On Fire i Lao Che - największa nadzieja na trwałą zmianę warty w polskim rocku. Skoro każde pokolenie ma własny czas, niech już emeryci dłużej nie kombiinują. Trzeba było w odpowiednim momencie ze sceny zejść niepokonanym. Teraz już za późno, teraz Bohema strąci was kopniakiem. Będzie bolało. Tak jak życie.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: EMI Music Poland.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 27.05.2006

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Temat: To jest juz nowy polski rynek muzyczny

Opinia: Plyta jest swietna. Zespol prezentuje na tej plycie swoje ogromne mozliwosci wokalne i instrumentalne i to w najlepszym stylu. Jest to juz nowy rozdzial na polskiej scenie muzycznej, nie papka lecaca z glosnikow, ale prawdziwe rockowe granie. Brawo Bohema, czekalismy na plyte 3 lata, ale naprawde bylo warto!!!!!!!

Podpis: Kasia

Adres e-mail: [link]

dodano: Wtorek, 4 Lipiec 2006 r.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019