O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Środa, 26 Czerwiec 2019 r. Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Co nowego?

Edyta Geppert - Moje królestwo

Premiera recitalu Edyty Geppert miała miejsce w marcu 1985 roku na Targach Estradowych OSET w Rzeszowie.
Od tej pory, tę formę artystka prezentowała ponad 1500 razy na deskach filharmonii, domów kultury i scenach teatrów, w Polsce i poza jej granicami.
Początkowo, w latach 1985-87, towarzyszył jej 10-osobowy zespół muzyczny pod kierownictwem Wojciecha Głucha. Efekt tej współpracy można usłyszeć na LP "Edyta Geppert - Live" (1986) oraz na CD "Pamiętnik, czyli Kocham Cię życie" (1998). Płyty te sprzedały się do dziś w nakładzie około 1 mln egzemplarzy.
Po roku 1990, przez wiele lat, towarzyszyli jej wiernie na estradzie: Henryk Alber, grający na gitarze i Tomasz Bajerski - na fortepianie. Z czasem dołączył do nich, grający na trąbce i innych instrumentach dętych, Jerzy Szarecki. Niestety, nie zachował się żaden zapis fonograficzny koncertu z ich udziałem.
Trzy lata temu Edyta Geppert podjęła współpracę z wybitnym pianistą i aranżerem Krzysztofem Herdzinem. Dzięki jego inwencji, wiele piosenek, które wykonywała już wcześniej, zyskało nowy, oryginalny kształt artystyczny. Obszerne fragmenty ich wspólnego koncertu, który odbył się 9.10.2005 roku w sali Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina, znalazły się na płycie "Moje Królestwo".
Edyta Geppert znana jest z tego, że z wielką starannością buduje swój repertuar. Jej precyzyjnie wyreżyserowane recitale są rzadką okazją usłyszenia prawdziwych perełek piosenki literackiej.
"Moje królestwo" zawiera teksty: Andrzeja Brzeskiego, Magdy Czapińskiej, Marka Dagnana, Jonasza Kofty, Asji Łamtiuginy, Wojciecha Młynarskiego, Andrzeja Poniedzielskiego i Jerzego Porębskiego oprawione muzyką m.in. przez: Edwarda Dębickiego, Włodzimierza Korcza, Seweryna Krajewskiego, Andrzeja Rybińskiego, i Romana Ziemlańskiego. Wykorzystana została też kompozycja Fryderyka Chopina , której nagranie z tekstem Wojciecha Młynarskiego w wykonaniu artystki promowało film Jerzego Antczaka "Chopin. Pragnienie miłości".
Wiele piosenek z repertuaru Edyty Geppert wytrzymało próbę czasu i stało się już evergreenami. Z tych prostych, melodyjnych, małych form słowno-muzycznych, artystka wydobywa wielkie emocje. Recital Edyty Geppert to znakomita okazja do spotkania z jej niezwykłym kunsztem interpretatorskim i z tak rzadką już dziś umiejętnością budowania ostro skontrastowanych nastrojów: piosenki liryczne zderzone z dramatycznymi, a dramatyczne z zabawnymi, tzw. kabaretowymi. "Moje królestwo" to możliwość przeżycia emocji, jakich dostarczają publiczności tylko nieliczni, obdarzeni prawdziwą charyzmą artyści.
Krzysztof Herdzin.
Należy do najbardziej cenionych i zapracowanych i polskich muzyków ostatnich lat.
Pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent, producent. Znany z czterech autorskich własnych projektów i ponad 50 płyt nagranych z innymi artystami. Jest rzadkim przykładem muzyka uniwersalnego

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Agencja Artystyczna "EDYTA"/EMI Music Polska.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 01.05.2006

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019