O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Środa, 26 Czerwiec 2019 r. Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Co nowego?

Voo Voo - 21

17 marca 2006 - premiera nowej płyty VOO VOO, pt "21". Wydawnictwem tym, jeden z najbardziej zapracowanych i twórczych zespołów w historii polskiej muzyki rozpoczyna stałą współpracę z EMI oraz wieńczy Jubileusz XX-lecia.
Album "21" to projekt przekrojowy i to zarówno pod względem materiału muzycznego jak i zaproszonych na płytę Gości. Na płycie usłyszymy między innymi Orkiestrę Kameralną Miasta Tychy "Aukso" pod dyr. Marka Mosia, a także Małgorzatę Walewską i Tomasza Stańko!
Na płycie znalazły się piosenki zarówno z "żelaznego kanonu VOO VOO" (m.in.: "Łobi Jabi", "Jak gdyby nigdy nic", "Flota Zjednoczonych Sił", czy "Otwórz mi"), jak i utwory instrumentalne, mniej znane (muzyka teatralna, filmowa) a także wystąpienia zupełnie premierowe (hymn napisany dla Janowca nad Wisłą, czy ballada "Zbiera mi się").
Właśnie "Zbiera mi się" jest pierwszym singlem promującym płytę. 5 lat temu, VOO VOO witało Nowy Rok melodyjnym i pogodnym "Nabroiło się" - jednym z największych przebojów grupy (który notabene, w zupełnie odmienionym aranżu, znalazł się i na "21"). Teraz w Nowym, 2006, na nowo - w Waglewsko-Waitsowskiej zadumie - podsumowujemy i składamy... Jedynie Wojtek Waglewski na wokalu. Poruszające "Aukso". I Tomasz Stańko, w pięknym, oszczędnym solo.
Nie po raz pierwszy w wielowątkowej VOO VOO - Historii całość przynosi i wzruszenia i zaskoczenia. Niekiedy "minor swing", niekiedy "pogodny swing"... W to wszystko orkiestra "Aukso" wpisała się z właściwą sobie precyzją, otwartością i luzem. Nowych, specjalnie pisanych aranżacji, z myślą o tym właśnie Spotkaniu, dokonali: Mateusz Pospieszalski i Karim Martusewicz. To dzięki nim "21" stało się jednym, wielkim, znakomicie współgrającym instrumentarium!
Wszyscy, światowego formatu Goście nowego VOO VOO (choć bardzo otwarci na przeróżne, często bardzo odległe, muzyczne światy) wyjątkowo okazjonalnie udzielają się przy projektach piosenkowych. Wszyscy zwrócili też uwagę na prawdziwą przyjemność wynikłą z tych nagrań. "Mamy wzajemny respect. To było powodem, że przyjąłem tę pracę" - tak, pytany o VOO VOO, najwymowniej podsumował swą obecność na "21" Tomasz Stańko.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: EMI Music Poland.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 19.02.2006

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019