O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Środa, 19 Czerwiec 2019 r. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii

Co nowego?

Penny Lane - Penny Lane

Zespół PENNY LANE powstał jesienią 2004 roku. Jest wynikiem długoletniej przyjaźni i wspólnych muzycznych fascynacji dwóch, znanych już na polskim rynku muzyków - Wojtka Lali Kuderskiego (perkusisty Myslovitz) oraz Mietalla Walusia (gitarzysty i wokalisty Negatywu). Dołączyli do nich Afgan (gitarzysta Negatywu) oraz Bartek Słatyński (wokalista i gitarzysta Avalanche). Tym samym ostatecznie ustalił się skład zespołu, którego nazwa pochodzi od legendarnej piosenki legendarnych Beatlesów. PENNY LANE w maju 2005 roku przystąpili do nagrywania albumu, który zarejestrowali w Studiu 7 w Piasecznie pod Warszawą. Realizatorem a także współproducentem debiutanckiego materiału grupy jest Marcin Gajko.
Dzięki PENNY LANE słowa z piosenki genialnych liverpoolczyków - "Penny Lane is in my ears and in my eyes" - mogą zyskać całkiem nowego wymiaru, bo ta grupa to świeży rock'n'rollowy powiew na polskiej scenie. Ich muzyka różni się od dźwięków, do jakich przyzwyczaili nas w swoich rodzimych kapelach. To nadal gitarowe granie z melodyjnymi wokalami i aranżacjami, ale pełne energii i rock'n'rollowego ducha. Poza tym, co nie zdarza się często, zespół ma trzech wokalistów, dzięki czemu piosenki zyskują charakterystyczny klimat wypełniony melodyjnym wielogłosem.
Debiutancki album zespołu pt. "Penny Lane" będzie zawierał 12 utworów. Ukaże się na rynku wkrótce nakładem EMI Music Poland, a pierwszym promującym go singlem będzie piosenka "Tak Jak Ja", do której w połowie września został zrealizowany teledysk. Autorami zdjęć do klipu są Rafał Cieślik i Krzysiek Brzezowski. Singiel w mediach od połowy listopada 2005.
Oficjalna premiera debiutanckiej plyty Penny Lane pt. "Penny Lane" będzie miala miejsce w styczniu 2006. Natomiast już od listopada, z okazji wspólnej trasy koncertowej z zespołem Hey , dotepny będzie w sklepach pierwszy naklad alubumu.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: EMI Music Poland.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 03.12.2005

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019