O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Poniedziałek, 24 Czerwiec 2019 r. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Co nowego?

Candida - Meta

CANDIDA to na polskiej scenie rockowej projekt niezwykły i z pewnością jedna z największych nadziei pośród setek zespołów aspirujących do mistrzostwa w kategorii : nowoczesne ciężkie granie.
To zespół tworzony przez muzyków tak uznanych w swych środowiskach kapel jak ARMIA, TRUPIA CZASZKA, DUMP, MOONLIGHT, HEADHUNTERS.
Powstał we wrześniu 2003 roku z inicjatywy dwóch muzyków perkusisty Ślepego oraz gitarzysty Franca. Wiosną 2004 roku dołączył wokalista i gitarzysta Ramas.
Kłopoty ze znalezieniem odpowiedniego człowieka grającego na basie skończyły się, gdy skład zespołu uzupełni Majkel.
CANDIDA proponuje mieszankę doświadczenia i muzycznego szaleństwa, umiejętności i wielkiej młodzieńczej pasji grania. Kto widział ich w koncertowym żywiole - choćby na tegorocznym HunterFest - wie jak zgrany to kolektyw.
Ślepy - wraz z Francem pomysłodawca grupy - znany jest z pewnością wszystkim jako perkusista ARMII i TRUPIEJ CZASZKI, choć w pewnych kręgach wciąż pamięta się go bardziej z nieodżałowanego Dumpa. Ci którzy pamiętają koncerty tej ostatniej kapeli z czołówką amerykańskiej sceny noise / hard core w latach 90-tych do dziś uważają Dump za jeden z największych a przy tym najbardziej niedocenionych fenomenów polskiego rocka. Mało kto wie, że przed transwowo-noise'owym Dumpem Ślepy miał też krótki, koleżeńsko-artystyczny epizod z Acid Drinkers.
W ARMII na gitarze grywa też - pod nieobecność Pawła Klimczaka - Franc - wcześniej w licznych hałaśliwych poznańskich załogach. Marek - wydzierany frontman, to także wokalista cenionych Headhunters, zaś Majkel gra w mrocznym Moonlight.
CANDIDA nie jest jednak prostym równaniem - sumą wypadkową kilku stylów. To nowa jakość. Projekt dla każdego z nich najważniejszy. Podsumowanie roku pracy, wspólnego grania, słuchania, dyskusji, kłótni, walki.
13 utworów na debiutanckiej płycie "Meta" to żar hałaśliwie zgrzytających gitar, precyzyjnie i korzennie dudniący bas, bębny przewalające się niczym lawina i rasowy krzyk - dzika, nieokrzesana, mroczna a przy tym zdyscyplinowana muza. W tym kraju nikt tak nie gra, choć wielu próbowało.
Słychać tu fascynacje tym, co dzieje się w Stanach obecnie, ale też hałaśliwą spuścizną wielkomiejskich wizjonerów poprzedniej dekady. Wybrzmiewają tu echa miłości do muzyki głośnej, pełnej napięcia i nerwów . To płyta prawdziwie męska - odważna, nagrana bez kalkulacji i oglądania się na innych. Wśród swych inspiracji członkowie Candida wymieniają zarówno Deftones, Queens Of The Stone Age, Helmet, Tool, Steve'a Albiniego jak i Pink Floyd, King Crimson, jazz, muzykę taneczną. Przekaz Candidy, uczucia jakie niesie dźwięk są uniwersalne, jednak zespół działa tu i teraz - dlatego nie kopiuje oczywistych wzorów, dlatego też emocje wyraża po polsku.
Muzycy Candidy potrafią i lubią konkretnie przyłoić, ale ciężkie brzmienie nie stanowi dla nich celu samego w sobie. Najważniejsza jest intensywność przeżycia, bezpośredniość ekspresja i jednocześnie szczery komunikat dla odbiorcy. Żadnej ściemy.
Płyta "Meta" to jeden z najciekawszych rockowych debiutów ostatnich lat... Album promuje singiel "Wiosenny" i towarzyszący mu clip autorstwa Szymona Felkela nakręcony w psychiatryku. Metafora niegłupia - bo "Meta" to godzina mocnych duchowych emocji, metodyczne szaleństwo nieskrępowanych niczym dźwięków.

Skład zespołu:
Ramas - voc, gitary
Franc - gitary
Ślepy - bębny
Majkel - bass.

Tracklista:
Chwila, Sny, Jeszcze nie pora, Wiosenny, Obudź się, Mów mi, Meta, Polityk, Wkurwienie, Klatka, Spierdalaj, Remix Mów mi autorstwa Marcina Czubali, Remix Polityk autorstwa Ślepego, Teledysk do utworu WIOSENNY autorstwa Szymona Felkela.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Candida.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 29.11.2005

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Temat: CANDIDA

Opinia: REWELACJA!!!DOBRE GRANIE!BOBRZE ZE KTOS TAK GRA W TYM KRAJU!POLECAM WSZYSTKIM FANA CIEZKIEGO DOBREGO ROCKA!POZDRAWIAM ADAM

Podpis: ADAM

Adres e-mail: ADAM@o2.pl

dodano: Piątek, 17 Luty 2006 r.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019