O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Czwartek, 25 Kwiecień 2019 r. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Co nowego?

Karpaty Magiczne - The Magic Carpathians Project

11 album nagrany przez Annę Nacher i Marka Styczyńskiego od chwili powstania Projektu Karpaty Magiczne w 1998 roku jest wyprawą w rozedrganą, gęstą przestrzeń elektryzującej intensywności.
"Sonic Suicide" otwiera nowy cykl, który autorzy nazwali ethnoise. Płyta przynosi ciężkie i mocno elektryczne brzmienie. Z pewnością nie przypomina wcześniejszych dokonań Projektu, może poza pierwszą płytą - 'Ethnocore'. Skumulowane sprzężenia oraz alikwoty wydobywane tym razem z instrumentów elektroakustycznych pokazują, że elektryczność jest naturalnym żywiołem muzyków. Świat brzmień akustycznych służy jako zwierciadlane odbicie, zaś interfejsem i przejściem między dwoma światami, jest gęste dźwiękowe kłącze, utkane z nieortodoksyjnych, hybrydycznych / hybrydyzowanych / bastardyzowanych, zaszczepiających się w sobie nawzajem ładunków energetycznych. Struktura, w której oba światy - zazwyczaj traktowane rozłącznie i przeciwstawnie - implodują. Pozostaje jedynie fizyczna, zmysłowa przyjemność elektrycznych intensywności i "ciało bez organów" dryfujące w przestrzeni nie-euklidesowej.,br>Anna Nacher gra na gitarach (Epiphone, Spirit by Steinberger), poddając sygnały mocnej obróbce elektroakustycznej i stosując nietypowe techniki gry (e-bow, tradycyjne i nietradycyjne smyczki, interferencje z sygnałem radiowym, mikrosprzężenia), śpiewa raz po polsku, raz po angielsku, czasem miesza obydwa języki, prezentuje fragmenty lub tylko strzępy tekstów, wokalizy, lamentacje i krzyk. Marek Styczyński nadaje gęstości i tak już bogatemu brzmieniu za pomocą swoich etnicznych instrumentów dętych i perkusyjnych, saksofonu, klarnetu analogowego generatora sinusoidalnych fal dźwiękowych o niezwykłej amplitudzie i częstotliwościach wykraczających poza przyswajalne pasma dźwięku. Generator (nazwany przez muzyków badoogiem), którego brzmienie - czasem mocno ironicznie - nawiązuje do elektronicznych nagrań minionych dekad, zbudowano specjalnie dla potrzeb programu Sonic Suicide. Ulubione sample i nagrania terenowe, z których słyną płyty Karpat, tym razem przynoszą tekst Anny Nacher wyrecytowany po japońsku na Placu Tiennanmen w Pekinie, nagranie z Nepalu oraz - nowość w poetyce Projektu Karpaty Magiczne - w postaci rejestracji liturgii prawosławnej z górskich monastyrów Bułgarii. Jak zwykle na płycie użyto kilkudziesięciu instrumentów, obiektów rozmaitego pochodzenia i przeznaczenia, zabawek i dźwięków otoczenia, ale tym razem w sesji uczestniczyli jedynie Anna Nacher i Marek Styczyński. Tomek Radziuk, basista pojawiający się jedynie w jednym utworze, nagranie swojej partii dokonał na osobnej i dużo wcześniejszej sesji. Pierwotna wersja kompozycji z udziałem Tomasza Radziuka ukazała się na kompilacyjnej płycie wydanej listopadzie 2004 roku z okazji Wrocław Industrial Festiwal przez włoską labelę Amplexus.
Na okładce płyty znalazła się fotografia autorstwa Bogdana Kiwaka, autora z którym Nacher i Styczyński realizują od 2004 roku wspólny projekt Photo::Drone. Wewnętrzną stronę okładki płyty ozdabia grafika przedstawiająca VAK, indyjską boginię dźwięku i patronkę muzyków. Oficjalna premiera płyty odbędzie się 7 maja w szwedzkim mieście Umea, na festiwalu Moonshake, podczas którego Projekt Karpaty Magiczne (Magic Carpathians Project) wystąpi obok fińskiej grupy Avarus oraz szwedzkie projektu The Spacious Mind. Kotsi Aboora, marzec 2005.

Tracklista:
1. The Place I Come From (second take)
2. The Prison of Your Mind
3. Carpathian Herbs
4. Sonic Suicide
5. Asylum on the Moon
6. Warsaw Vibes MP3 7. 2003
8. Om Ah Sarasvati Namaha (cosmic version)

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Vivo Records.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 05.04.2005

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019