O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Wtorek, 18 Czerwiec 2019 r. Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

Co nowego?

Cool Kids Of Death

Zespół COOL KIDS OF DEATH powstał w Łodzi na początku 2001r. Nazwę zapożyczył od jednej z piosenek Saint Etienne. W skład zespołu wchodzą: Krzyś Ostrowski (wokal) - grafik, projektant mody oraz bardzo znany rysownik komiksów. Asystent na łódzkiej ASP. Jest on również odpowiedzialny za oprawę graficzną wydawnictw C.K.O.D.
Kuba ''qbx'' Wandachowicz (gitara basowa) wcześniej występował w takich zespołach Borderland i Protoplazma. Obecnie gra również w zespole Not (projekt Roberta Tuty z Agressivy 69). Jest magistrem filozofii na Uniwersytecie Łódzkim.
Marcin ''Cinass'' Kowalski (gitara) pierwsze riffy krzesał w hardcore'owym składzie Youth In Asia. Potem, wspólnie z qbx'em zasilał szeregi Borderland, Protoplazmy i aż po dzień dzisiejszy - Not'a. Czasami pojawia się w filmach studentów łódzkiej filmówki, do których często pisze również muzykę.
Kamil Łazikowski (instr. klawiszowe) - bardziej znany jako Methadone, czyli specjalista od elektronicznego oblicza muzyki (miksy!!!). Chociaż wcześniej bardzo mocno związany był ze zdecydowanie gitarową formacją Archeon. Dziennikarz studenckiego radia Żak.
Do ''koncertowego'' składu C.K.O.D. należą jeszcze: Wojtek Michalec (gitara), oraz Jacek Frąś (perkusja). Teksty C.K.O.D. piszą Ostrowski i Wandachowicz. Ten ostatni jest również (wraz Cinassem ) odpowiedzialny za muzykę zespołu.
Muzyka C.K.O.D. to zaaranżowane w radykalny sposób melodyjne, pop-punkowe piosenki. To przede wszystkim gitarowy jazgot, poparty motoryczną perkusją i industrialnym klawiszem. A do tego wszystkiego szczere do bólu teksty, w pełni oddające niepokoje rodzimej młodzieży, żyjącej w miejskich blokowiskach, w realiach wolnorynkowej gospodarki. Kidsi są bezczelni, cyniczni i świadomi tego, co chcą przekazać. Bezkompromisowi, wyjątkowi. To w pełni autentyczny głos młodego pokolenia. Wydawało się, że w tego typu tematyce specjalizował się nurt hiphopowy, ale C.K.O.D. to kolejny przykład młodzieżowej kontestacji, z którą może się identyfikować bardzo szerokie grono słuchaczy, młodych wiekiem i duchem.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: BMG Poland.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 18.06.2002

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019