O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Poniedziałek, 22 Lipiec 2019 r. Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Co nowego?

Simple Acoustic Trio - Trio

Pianista Marcin Wasilewski, basista Sławomir Kurkiewicz i perkusista Michał Miśkiewicz zagrali już na jednych z najwyżej cenionych płyt jazzowych wydanych w ciągu ostatnich lat: "Soul of Things" i "Suspended Night" Tomasza Stańki. Młodych muzyków towarzyszących Stańce wychwalała krytyka na całym świecie.
W ich rodzinnym kraju, pomimo że liczą sobie niewiele lat, Wasilewski, Kurkiewicz Miśkiewicz od ponad dekady uznawani są za muzyków o silnej osobowości i inwencji. Byli jeszcze nastolatkami, kiedy w 1994 roku tworzyli Simple Acoustic Trio. Debiutancką płytę nagrali rok później. Kolejne płyty ukazywały się na małych, niezależnych polskich wytwórniach.
Wydając album nazwany po prostu "Trio" dzielą się swoją koncepcją zespołu ze słuchaczami na całym świecie. Ta piękna, składająca się głównie z ballad płyta obejmuje swoim zasięgiem ogromne obszary muzyki.
Trio gra utwory Björk, Wayne Shortera, a także arię z opery "Król Roger" Szymanowskiego. To wszystko doskonale pasuje do kompozycji własnych, utworów Wasilewskiego i utworów improwizowanych przez zespół. Repertuar jest spójny i organiczny, naturalny jak oddychanie.
Nagrany w Rainbow Studio w Oslo, "Trio" ma dużą szansę stać się kolejnym klasykiem wytwórni ECM.
Chociaż muzycy są bardzo do siebie dopasowani, przez wielu obserwatorów wyróżniony został Marcin Wasilewski, jako ważna postać z przyszłością. Często porównuje się go do młodego Keitha Jarretta, młodego Chicka Corei lub młodego Herbie Hancocka.
Posiada bardzo zdyscyplinowany zmysł melodyczny. Grane przez niego linie melodyczne są jasne i przejrzyste, a harmonika bogata i urzekająca. Natomiast Kurkiewicz i Miśkiewicz napawają ją pogodą ducha i optymizmem.
O ile można więc uchwycić w muzyce to, co Tomasz Stańko nazywa "słowiańską duszą", znajduje się w niej także młodzieńcza energia i świeżość.
Zespół pozostaje pod wpływem zarówno jazzowych nagrań dla ECM i nadbałtycko-skandynawskiej tradycji muzyki improwizowanej promowanej przez wytwórnię, jak i jazzu nowoczesnego w każdej jego postaci.
Wydaniu przez wytwórnię ECM albumu "Trio" towarzyszy specjalny koncert promocyjny podczas spotkania dystrybucyjnego w St. Gerold, Austria, 4 lutego 2005 r.
Koncert promujący wydanie płyty odbędzie się w Teatrze Rozmaitości w Polsce 1 marca. Również w marcu członkowie Trio odbędą z Tomaszem Stańką trasę koncertową po całych Stanach Zjednoczonych, podczas której zagrają serię koncertów w nowojorskim klubie Birdland.
Wszyscy muzycy mówią doskonale po angielsku. Z przyjemnością podejmują się promocji płyty "Trio". W 2005 roku będzie wiele okazji posłuchania ich na żywo, zarówno samych, jak i wspólnie z Tomaszem Stańką.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Universal Music Polska.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 12.03.2005

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019