O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Niedziela, 31 Maj 2020 r. Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili

Co nowego?

Jacaszek - Sequel

Jacaszek, znany już zapewne wielu miłośnikom nowej polskiej muzyki elektronicznej ze swego debiutanckiego albumu "Lo-Fi Stories", przedstawia swoje najnowsze dzieło. O ile "Lo-Fi Stories" został nagrany w większości przez samego Jacaszka i zawierał instrumentalne utwory, wzbogacane pięknymi samplami ze starych polskich bajek, to "Sequel" jest prawdziwym albumem z piosenkami, śpiewanymi przez poetkę Miłkę Malzahn. Echa starego polskiego jazzu mieszają się ze smakiem z nowoczesną elektroniką, piosenką autorską czy trip-hopem. Opowiadają o zagubionej, znalezionej, popsutej lub niedokończonej miłości, o uczuciach i wyobrażeniach, marzeniach i snach... 14 piosenek = 14 przebojów.... właściwie należałoby zrobić 14 singli, bo każdy z tych utworów zasługuje na szeroką prezentację. Sam Michał wybrał jednak piosenkę "Jutro" na "sugerowany utwór radiowy"...

Michał Jacaszek: Jacaszek rozpoczął swą poważną przygodę z muzyką od dźwiękowych ilustracji poezji. Od 1997 działał w studenckim radiu SFERA w Toruniu i realizował tam stały program, gdzie do recytowanej poezji (głównie kolegów poetów) podkładał zrobioną przez siebie muzykę. Powstawały ciekawe formy, będące czymś więcej niż recytacją na tle muzyki. Tamte czasy dokumentują dwie płyty "Waldemar Ślefarski - wiersze zmieszane 1996-99" i "Rocznik dżwiękowy".
Potem nastąpiła pierwsza współpraca z Miłką Malzahn, w 2000 roku zrealizowali projekt "MAPA" - materiał na płytę, która pechowo ukazała się dopiero w 2004 roku w wydawnictwie OFF Music.
W międzyczasie Michał rozpoczął poszukiwania w kierunku "bajek" - coś co od dawna chodziło mu po głowie - zrobić kawałki które byłyby takimi bajeczkami - mikroopowieściami , nawiązującymi trochę do starych bajek na winylach, trochę do współczesnych kierunków muzycznych: słowem taka ilustracja własnego umysłowego świata w skali 1:100 000 000. Tu zaczęło się od występów na żywo: m.in. na festiwalu teatralnym KLAMRA, na festiwalu Majowy Buum Poetycki i innych dziwnych imprezach. Jacaszek nagrał to potem wszystko jeszcze raz w studio i nazwał LO FI Stories. Sam nagrywał większość instrumentów (gitara, skrzypce, perkusjonalia, syntezatory, gramofonowe skrecze...) i sam poddał je obróbce elektronicznej. Płyta została bardzo dobrze przyjęta zarówno przez prasę jak i przez publiczność, Michał zagrał wraz z zespołem w 2004 roku wiele koncertów w całej Polsce, zdobywając coraz to nowych słuchaczy, oczarowanych tą baśniową muzyką...

Miłka Malzahn - autorka opowiadań (Baronowa Późna Jesień, 2001) i wokalistka Bywa poetką (Rzeczy wydarzone, 2001), pisuje sztuki teatralne i teksty piosenek. Jej pierwsza powieść Królowa rabarbaru to sensacyjna i przewrotna historia młodej, poszukującej swego miejsca w świecie kobiety. Miłka z wykształcenia filozof, prowadzi poranki w toruńskim radiu.

Tracklista:
MOŻE,
JUTRO
PRZEDWCZORAJ
NIŻ
CHWILE
DŻEZAWI
GRA TOWARZYSKA
ALE
I.M.iG.W.
MIGRACJA
TERMINAL
ŚPIJ
ASTRONOMICZNA JESIEŃ
ODC. 34.

Skład:
JACASZEK - muzyka, klawisze, programowanie
MIŁKA (wokal, teksty)
TOMEK ORGANEK (gitara)
ANIA ŁOPUSKA (flet)
MICHAŁ BRYNDAL (perkusja)


Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Gusstaff Records.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 26.02.2005

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020