O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Poniedziałek, 17 Czerwiec 2019 r. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana

Co nowego?

LiPali - Pi

Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą. Całe szczęście, że Lipa jest niegrzecznym chłopcem, który konsekwentnie podąża swoją drogą.
Jak wszystkim wiadomo Tomek Lipa Lipnicki był liderem słynnego ILLUSION. Przypomnijmy, że trzy pierwsze płyty osiągnęły status "złotej płyty", czyli ponad 50 tys. sprzedanych egzemplarzy każdego tytułu.
ILLUSION był jedną z najbardziej udzielających się koncertowo grup. Brał udział w niemalże wszystkich polskich festiwalach i imprezach muzycznych, koncertował również za granicą: OPEN AIR GAMPEL (Szwajcaria) DEATH RIDER FESTIVAL (Moskwa), GO! EAST! (Niemcy). Grali jako jedyny support przed pierwszym w Polsce koncertem legendy muzyki rockowej - IGGY POPA. Tyle o ILLUSION, który już nie istnieje.
Wiosną roku 2000 Lipa zaprezentował pierwszy solowy album, który dobitnie przedstawia niepowtarzalną wrażliwość i fascynacje muzyczne. Pierwszy krążek to muzyka transowa, z lekka psychodeliczna, momentami twórcza i jazzująca, porównywalna do twórczości Dawida Sylviana, Adama F, Roberta Frippa, Petera Gabriela. Album przeznaczony jest dla ludzi lubiących nowe trendy w życiu i w muzyce. Płyta została nominowana do nagrody Fryderyk 2000 w kategorii "Album roku - muzyka alternatywna". Na festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film 2001 Tomasz Madejski otrzymał nagrodę jako twórca zdjęć wideoklipu "Co noc".
Jesienią 2004 roku nakładem Pomaton EMI Lipali, bo taką nazwę przybrał zespół, wydaje album zatytułowany Pi.
Nowy materiał nawiązuje do źródeł muzycznych fascynacji lidera. Mamy więc do czynienia z ciekawą mieszanką psychodeliczno - corowo - grungeową, pełną poszarpanych mrocznych melodii typowych dla hc ("Niezatapialni") przejmujących lirycznych niemal wokali w stylu L. Staleya ("Jeśli" "Alter Ego"), które paradoksalnie składają się na całkiem spójną całość. Głęboko osadzony w stylistyce stricte rockowej, nawiązującej raczej do klasyki tego gatunku i niewiele ma wspólnego z tak modnym obecnie brzmieniem spod znaku new metal. Klasyczny jest również skład, bowiem Lipali to świetnie uzupełniające się hendrixowskie trio, działające w myśl starej jak świat teorii brzytwy Okhama stawiającej prostotę i oszczędność formy oraz treści ponad bezsensowną kakofonię. Lipa po raz kolejny udowadnia, że jest jednym z najlepszych wokalistów rockowych w Polsce. Niewielu jest bowiem rodzimych rockman'ów, którzy tak jak on, zupełnie od niechcenia, pokonują karkołomne nieraz wokale. Do tego jeszcze po polsku, co jak wiadomo, jest wyższą szkołą jazdy i w naszym kraju stanowi zjawisko dość kuriozalne. Gościnne na Pi wystąpił Jerzy Mazzol. Realizatorem jest znany ze współpracy z ILLUSION Adaś Toczko.
Obecnie zespół LIPALI tworzą:
- Tomek "LIPA" Lipnicki - vocal, git
- Łukasz Jeleniewski - dr, perc (niegdyś IMTM - taki nadmorski BONHAM)
- Adrian Kulik - bass (TUFF ENUFF, HER - konkretny ślunski synek)

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Pomaton EMI.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 28.09.2004

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019