O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Czwartek, 20 Czerwiec 2019 r. Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

Co nowego?

Dżem - 2004

Album zatytułowany "2004" ukazuje się w 25-tą rocznicę istnienia grupy "Dżem", która na trwałe wpisała się do historii polskiego bluesa i rocka. Legendą obrosła charyzmatyczna postać, zmarłego przed dziesięcioma laty wokalisty grupy Ryszarda Riedla. Po jego śmierci dalsza działalność zespołu stanęła pod znakiem zapytania. W końcu zdecydowano się na jej kontynuację. W latach 1995-2001 wokalistą "Dżemu" był Jacek Dewódzki. W marcu 2001 roku jego miejsce zajął Maciej Balcar, muzyk mający na swoim koncie, wydaną w 1998 roku płytę solową oraz główną rolę w musicalu "Jesus Christ Superstar", który na deskach Teatru Rozrywki w Chorzowie został już wystawiony ponad 130 razy.
"2004" to nie tylko długo oczekiwana, pierwsza, od czasu wydania w 2000 roku krążka "Być albo mieć", studyjna płyta "Dżemu", ale również pierwszy album nagrany z Maciejem Balcarem. Jeszcze nigdy nad żadnym albumem zespól nie pracował tak długo. Jeszcze nigdy przerwa pomiędzy kolejnymi wydawnictwami studyjnymi nie trwała aż cztery lata. Ostatecznie, sesja nagraniowa odbyła się między 15 marca a 8 kwietnia 2004 r. w studiu "Hellenic" w Poznaniu. Realizatorem dźwięku był Piotr Witkowski, a jego asystentem, odpowiadający od czterech lat za koncertowe brzmienie "Dżemu", Ryszard Kramarczyk. W trosce o ostateczny kształt albumu, materiał wysłany został do Stanów Zjednoczonych. W studiach Precision Mastering w Los Angeles ostatniego szlifu dokonał Don C. Tyler. Wydawcą płyty jest zespół "Dżem", a jej dystrybutorem Pomaton EMI.
Płyta "2004" zawiera dokładnie tuzin kompozycji. Całość utrzymana jest w charakterystycznej, blues-rockowej, "dżemowej" stylistyce, lecz poszczególne nagrania są zróżnicowane pod względem nastroju, tempa i konstrukcji, od krótkiego i dynamicznego "Diabelskiego żartu", po rozbudowany, dziesięciominutowy, zamykający album, utwór zatytułowany "W imię ojca". Na płytę składają się kompozycje wszystkich członków zespołu. Autorem większości tekstów jest Maciej Balcar.
Po długich dyskusjach na temat tego, jaki tytuł nadać albumowi, ustalono w końcu, że najlepszym i najprostszym rozwiązaniem będzie rok wydania, czyli "2004". Muzycy uznali, że jest to dla nich data znamienna, być może przełomowa, a na pewno warta zaakcentowania.

Tracklista:
1. Gorszy dzień.
2. Chleb z Dżemem.
3. W drodze do nieba.
4. Ćma barowa.
5. Nieproszony.
6. Wymarzony świat.
7. Do kołyski.
8. Dzień świstaka.
9. Szeryfie, co się z tobą dzieje.
10. Diabelski żart.
11. 66.
12. W imię ojca.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Agencja Koncertowa Leszek Martinek/Pomaton EMI.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 29.08.2004

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019