O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Wtorek, 26 Maj 2020 r. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Co nowego?

Coma - Pierwsze wyjście z mroku

Coma to spełniony sen każdego managera w wytwórni płytowej. Zespół, który - bez podpisanego kontraktu - potrafi ściągnąć na koncerty półtoratysieczny tłum.
Bez wsparcia promocji i reklamy na strone www zespołu wchodzi kilkadziesiąt tysięcy ludzi.
Pochodzą z Łodzi, ale podekscytowanym szeptem mówi o nich cały muzyczny światek stolicy, Krakowa, Śląska, Lublina... Do tej pory grali już min. z Kazikiem, Sweet Noise, Acid Drinkers, T.LOVE i wszędzie tam, gdzie wystąpili rośnie kult Comy , bo każdy ich koncert to niezwykłe święto. Przewodzi im Piotrek Rogucki - wokalista o niespotykanym głosie i niezwykłej charyzmie. Panuje nad tłumem, jak mało kto, co nie powinno dziwić, gdyż studiuje w krakowskiej szkole teatralnej -PWST, i uchodzi za jednego z najzdolniejszych młodych polskich aktorów. Ostatnio można go było oglądać podczas głośnego spektaklu Grzegorza Jarzyny "Zaryzykuj wszystko" wystawianego na warszawskim Dworcu Centralnym. Piotr jest też autorem niezwykłych tekstów, które zwykle śpiewa wraz z nim cała publika.
Choć rodzi się w trakcie prób w opustoszalej hali fabrycznej - ich muzyka zadziwia witalną energią i mnogością - w naturalny sposób komponuje się z jego poetyckimi rozważaniami. Zespół w charakterystyczny dla siebie sposób oplata swoją muzyką niby pajęczyna. Oddziaływanie na emocje jest dla nich, jak to widać podczas koncertów, najważniejsze. Za każdym razem widz musi być przekonany, że uczestniczył w wyjątkowym wydarzeniu z pogranicz teatru i muzyki.
Co do źródeł ich muzyki to należy ich szukać w dokonaniach zespołów rockowych z przełomu lat 60 /70, jednak jest to tylko odwołanie się do podświadomości słuchaczy by ułatwić identyfikacje. Rogucki: - Nasza muzyka ma być nie tylko ciekawa i zróżnicowana, ale również chcielibyśmy by pozostawała w głowach słuchaczy na dłużej.
Niektóre utwory Comy mają szanse stać się rockowymi hymnami, na jakie czekamy od czasów "Autobiografii" - takie kawałki jak "Leszek Żukowski" "Spadam"czy "100 tysięcy jednakowych miast" przez miesiące gościły na listach przebojów lokalnych rozgłośni radiowych, a legendarny już "Leszek Żukowski" przewodzi w nieoficjalnym podsumowaniu listy Radia Łódź w ostatnich 5 latach. Z pewnością przyczyniły się do tego częste ich występy na antenie tego radia a także obecność ich utworów na antenie Programu 3 czy Radia Eska.
Coma to zjawisko kompletne - zespół z wizją tego, co chce osiągnąć, wspierany przez oddaną publikę, cieszący się rzadkim szacunkiem wśród innych muzyków i dziennikarzy. Ich wyczekiwaną długo debiutancką płytę wyprodukował Tomasz Bonarowski - współautor sukcesu Myslovitz, Eweliny Flinty czy duetu Porter / Lipnicka. Choćby to powinno świadczyć o prestiżu, na jaki przez kilka lat Coma zapracowała. Z pewnością ich krążek, którego ukaże się nakładem BMG na początku maja, będzie jednym z najgłośniej komentowanych wydarzeń tego roku.
Obecny sład zespołu Coma: Piotr Rogucki (śpiew), Marcin Kobza (gitara), Dominik Witczak (gitara), Rafał Matuszak(bas), Tomasz Stasiak (perkusja).

Tracklista:
Leszek żukowski
Sierpień
Chaos Kontrolowany
Pierwsze Wyjscie Mroku
Pasażer
Ocalenie
Spadam
Czas Globalnej Niepogody
Nie Wierzę Skurwysynom
100000 Jednakowych Miast
Zbyszek
Skaczemy.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: BMG Poland.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 16.05.2004

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Temat: Coma

Opinia: SĄ "THE BEST" Pozdrawiam

Podpis: marcin

Adres e-mail: mzg@mzg.pl

dodano: Czwartek, 27 Maj 2004 r.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020