O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Wtorek, 18 Czerwiec 2019 r. Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

Co nowego?

Maanam - Znaki szczególne

Oprócz Kory, Marka Jackowskiego i Czarka Kaźmierczaka (instr. klawiszowe) w nagraniach uczestniczyli: Yanina Janusz Iwański -gitary (pamiętamy go min. ze znakomitego duetu SOYKA & YANINA oraz grupy TIE BREAK), Bodek Wawrzynowicz - git. basowa (współpracował min. z Edytą Bartosiewicz i Kasią Kowalską) i Jose Manuel Alban Juarez - perkusja (gra również w KORA OLA OLA!).
Nie są to pierwsze zmiany personalne w historii zespołu. Chyba najbardziej kultowa płyta MAANAMu , "Sie Ściemnia", została nagrana z Marcinem Ciempielem (gb), Kostkiem Joriadisem (instr. kl.) i Krzysztofem Dominikiem (perk.).Tytułowy teledysk tego albumu w reż. Mariana Cholerka był pierwszym polskim videoklipem granym w europejskim i amerykanskim MTV. Do nagrań niektórych utworów na kilku płytach byli zapraszani inni perkusiści. Przez wiele lat na gitarze basowej grał Bodek Kowalewski a na instrumentach klawiszowych Bohdan "Bohun" Lewandowski.
Na nowej płycie, której nagranie było otoczone ścisłą tajemnicą, znajdzie się 12 nowych utworów autorstwa Kory i Marka. Nad aranżacjami pracował cały zespół, a realizatorem nagrań dokonanych w Studio Teatru Buffo oraz w Trójce był Wojtek Przybylski (nagrywał min. Perfect). Płyta "ZNAKI SZCZEGÓLNE" jest zbliżona brzmieniem i charakterem do pierwszej płyty MAANAMu. Ucieszy to z pewnością tych licznych fanów grupy, którzy już od dłuższego czasu domagali się powrotu do korzeni ich muzyki. Umiejętności i żywiołowość, z jakiej znani są nowi muzycy Yanina, Bodek i Manolo, pozwalają przypuszczać, że informacje są wiarygodne. Pierwszy singiel radiowy promujący płytę przewidziany jest na koniec stycznia. Utwór zostanie wybrany z 5 piosenek wytypowanych przez zespół.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Pomaton EMI.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 28.03.2004

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Temat: Maanam- wielka płyta i wielka porażka

Opinia: Kupiłem nową płytę Maanamu i chętnie ją oddam. Tak słabej jakości to dawno nie zaprezentował żadny polski zespół. Totalna porażka. "List z Batumi" jest gwożdziem do trumny tego zespołu i tej płyty. Dla mnie Maanam umarł. Wielkie rozczarowanie.

Podpis: Lukas

Adres e-mail: dipo1@wp.pl

dodano: Sobota, 3 Kwiecień 2004 r.

Temat: Świetna płyta

Opinia: Kupiłem płytę i na pewno jej nikomu nie oddam. Dla mnie rewelacja. Najczęściej słucham "Krakowa", "Pustyni" (tekst na podstawie mojej ulubionej książki!) i "To mi się śni". Wielka klasa, jedna z lepszych płyt Maanamu. Jeszcze lepiej jest na koncertach!!! Nie ma lepszego zespołu w tym kraju

Podpis: michał

Adres e-mail: mzg@mzg.pl

dodano: Niedziela, 25 Kwiecień 2004 r.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019