O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Wtorek, 18 Czerwiec 2019 r. Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

Co nowego?

Paranormal - Paranormal

Zespół Paranormal istnieje od dwóch lat. W jego skład wchodzą: Paweł Szutta - wokal, Marek Kuć - gitara, pomysły, Piotr Surowiec - instrumenty klawiszowe, aranżacje, Robert Pielaszkiewicz - instrumenty klawiszowe, Michał Wrzos - bas, Grzegorz Siwiec - perkusja. Michał i Grzegorz, absolwenci Akademii Muzycznej w Katowicach, to najmłodsi stażem członkowie zespołu.
Muzykę prezentowaną przez PARANORMAL można opisać jako pełne emocji gitarowe granie wzbogacone sporą dozą elektroniki (loopy + dwa "klawisze"). Stylistycznie najbliżej im do takich zachodnich zespołów jak np. Bush, czy 30 Seconds To Mars, momentami są blisko melancholijnych klimatów Coldplay czy Radiohead. Bez wątpienia mocnym punktem zespołu jest wokalista (Paweł Szutta) obdarzony bardzo ciekawym głosem - balansującym pomiędzy łagodnym brzmieniem Matthew Belamy'ego (Muse), a tym jak śpiewał niezapomniany Kurt Cobain.
Jak mówi sam zespół inspiracją dla nich jest angielska i amerykańska muzyka rockowa - Garbage, Oasis, Placebo, Manic Street Preachers. Nie można jednak jednoznacznie określić i zaszufladkować kraśnickiej kapeli. Jej muzyka łączy w sobie różne światy i ogrom stylów. Marek Kuć (nadworny kompozytor i tekściarz zespołu) określa styl Paranormal jako "punkową wyobraźnie wplątaną w hip-hopowe zapędy."
Ów niekonwencjonalizm zwrócił uwagę Pomatonu EMI., z którą po blisko półrocznych negocjacjach, 18 lipca 2002 r. zespół Paranormal podpisał kontrakt.
Chłopaki nie narzekają na brak materiału i inspiracji. Mówią, że wiele pomysłów czeka na swoją kolej i jest jeszcze dużo do zrobienia. "To będzie trwało i trwało'' - zapewniają. Żywot nowej piosenki zaczyna się od muzyki: "coś chodzi po głowie i trzeba to wykorzystać". Później pod piórem Marka i Roberta powstają teksty o życiu, pisane z lekkim patosem, zazwyczaj w dwóch wersjach językowych - polskiej i angielskiej. Często pojawiają się w nich zjawiska nadnormalne, którymi interesuje się Marek. Stąd, między innymi, nazwa kapeli. Wiąże się ona także z tytułem jednej z piosenek "Paranormal Sun" i oddaje oryginalność muzyki granej przez grupę. "Może to nazwa tak nam toruje drogę "- mówią chłopaki. Podkreślają, że muzyce trzeba poświęcić maksymalnie dużo czasu i pieniędzy. Zespoły rozpadają się, bo ludzie muszą iść do pracy. Nie ma recepty na sukces. Innym muzykom grupa życzy dużo determinacji, samokrytyki, ale i wiary w siebie. "Jesteśmy niepoprawnymi optymistami'' - mówią o sobie członkowie Paranormal.
Materiał na debiutancką płytę został już nagrany - stało się to w ubiegłym roku w Studio Chróst Winicjusza Chrósta. Za produkcję odpowiedzialny był sam zespół, któremu pomagał Jaś Kidawa (współtwórca nominowanego do nagrody Fryderyka za produkcję muzyczną albumu Wilki "4"). Warty podkreślenia jest także fakt, że wszystkie utwory jakie znajdą się na debiutanckim krążku PARANORMAL są autorstwa zespołu, a właściwie jego lidera - gitarzysty Marka Kucia. Na płycie, której premiera przewidziana jest na marzec tego roku, znajdzie 14 utworów z czego 5 w wersji angielskojęzycznej.
W ciągu ostatniego roku zespół Paranormal zagrał blisko 30 koncertów. Grali w bardzo różnych miejscach - od dużych festiwali rockowych (np. w Węgorzewie czy w Poznaniu, gdzie grali razem z Hey, Wilkami i Myslovitz), aż po małe kluby, gdzie czasami zdarzały się koncerty dla kilkudziesięcioosobowej publiczności. Wszędzie jednak dawali z siebie wszystko, wywołując duże wrażenie i na długo zapadając w pamięć publiczności. Bez kozery można stwierdzić, że Paranomal to zespół "koncertowy" - materiał, który można usłyszeć na płycie, na koncertach wykonywany jest z ogromną siłą i rockowym zacięciem, przez co brzmi naprawdę mocno...

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Pomaton EMI.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 14.03.2004

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Temat: paranormal

Opinia: swietna plytka ...goraco polecam

Podpis: huna

Adres e-mail: huna99@wp.pl

dodano: Środa, 17 Marzec 2004 r.

Temat: światne

Opinia: płyta rewelacyjna! polecam wrażliwym!! to na prawde jest bardzo dobre!!

Podpis: marrt

Adres e-mail: mzg@mzg.pl

dodano: Wtorek, 23 Marzec 2004 r.

Temat: fajne

Opinia: ten zespół jest bardzo dobry i jepolecamgo muzyka też :)polecam

Podpis: jee

Adres e-mail: akss@poczta.fm

dodano: Poniedziałek, 12 Kwiecień 2004 r.

Temat: SUPER

Opinia: Super zespół, super płyta, super wokalista... :)

Podpis: Katia

Adres e-mail: katia@go2.pl

dodano: Niedziela, 16 Maj 2004 r.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019