O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Środa, 26 Czerwiec 2019 r. Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Co nowego?

Blue Cafe - Demi Sec

4 grudnia 2003 ukazał się drugi album łódzkiej grupy Blue Cafe, zatytułowany "Demi-sec". Na płycie znalazło się kilkanaście premierowych utworów, w tym znany już wszystkim bardzo dobrze utwór "Do nieba", za którego wykonanie na Festiwalu Opole 2003 zespół otrzymał nagrodę Jury.
Nowa płyta Blue Cafe "Demi-sec" to profesjonalizm, niezwykłe interpretacje wokalne i wysmakowane kompozycje. Różnorodność materiału muzycznego oraz ciekawe połączenia brzmień są niewątpliwie atutem płyty.
Każdy utwór to muzyczna podróż w świat różnych gatunków muzyki scalonych niezwykłym głosem Tatiany Okupnik, wyrafinowanymi aranżacjami Pawła Ruraka-Sokala, które eksponują kunszt artystyczny poszczególnych muzyków.
Zespołowi udało się bezboleśnie przejść przez syndrom drugiego albumu. Nie szarżuje, nie wymyśla rewolucji, ale też nie łagodnieje. Nie brakuje na 'Demi sec" ekstrawagancji, szaleństwa, a przede wszystkim świeżych pomysłów. Jednym z nich było zaproszenie niekonwencjonalnego zestawu gości. Możemy usłyszeć tenora Marka Torzewskiego oraz Jacka Komana (aktor i wokalista, wystąpił m.in. w filmie "Moulin Rouge"). Blue Cafe znacznie wzbogaciło też swoje brzmienie poprzez rozszerzenie instrumentarium o sarabagi (Maria Pomianowska, współpracowała ze światowej sławy wiolonczelistą Yo Yo Ma), viola da gambę (Marek Caudle) i sitar (Michał Czachowski). Dla fanów brzmień latynoskich nie lada gratką będzie gościnny udział Reia Ceballo. Dopełnieniem listy gości jest Rubinstein Quartet oraz zespół wokalistek z Łowicza. Powiedzieć, że 'Demi sec" to postmodernizm pełną gębą to mało. Jazz, Łowicz, hip hop, miłosne piosenki francuskie, pastisze mogły okazać się mieszanką zabójczą. Blue Cafe dzięki dużej dawce wyczucia i finezji łączą wszystko w wyborny koktajl. 'Do nieba, do piekła" oraz 'Love song" już stały się przebojami. A to dopiero początek. Jak powiedziała Kamila Sowińska, menadżerka zespołu: 'Każdy utwór to muzyczna podróż w świat różnych gatunków muzyki scalonych niezwykłym głosem Tatiany Okupnik, wyrafinowanymi aranżacjami Pawła Ruraka-Sokala, które eksponują kunszt artystyczny poszczególnych muzyków". Zaproszeniom na tak fascynujące wyprawy w głąb muzycznego świata nie można odmawiać.
"Ja tak bardzo bym chciała, by w naszym kraju/wypromowano w końcu ambitniejszy styl/ może Polacy zaczną słuchać/ uszami, a nie pupą" śpiewa Tatiana w utworze 'Bari-sax" z debiutanckiego albumu. Ogromny sukces Blue Cafe daje nadzieję, że nawet tak nieprawdopodobne życzenia czasem się spełniają.
Dagny Kurdwanowska
Od demi do sec- tak można określić zawarty materiał na drugiej płycie zespołu.
Tracklista:
demi...
Złość
Ręce do góry
Love song
Do nieba do piekła
Da me amor
I dream of...
Francuski
sec
Uśmiech w stronę Milesa
I love Jazz
Sweet love
Share your love
Sunny days
Equal
By my side
Bez tytułu

Bonus Track:
Bida
Vivat Goran
I remember

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Pomaton EMI.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 07.12.2003

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Temat: BlueCafe

Opinia: Jako stary wyga muzyczny mam jedno zasadnicze pytanie: Dlaczego tak swietni muzycy wybrali sobie na solistke kaczora Donalda???

Podpis: Wyga

Adres e-mail: tojanoico@yahoo.se

dodano: Czwartek, 15 Styczeń 2004 r.

Temat: Beznadzieja

Opinia: To jest beznadziejne , jak wszystkie ich piosenki . tak nawiasem mówiąc to oni sami są beznadziejni , w dodatku Tatiana ubiera się jakby w ogóle nie znała się na modzie i nie miała za grosz gustu !

Podpis: Anula

Adres e-mail: anulaxyz@op.pl

dodano: Czwartek, 22 Styczeń 2004 r.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019