O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Wtorek, 23 Lipiec 2019 r. Imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy

Co nowego?

Andrzej Piaseczny - Andrzej Piaseczny

Piosenki Piaska - zarówno te nagrane wraz z Mafią ("Noce całe"), z Robertem Chojnackim ("Prawie do nieba", "Budzikom śmierć") jak i te pochodzące z jego solowych krążków ("Mocniej", "Jeszcze bliżej") śpiewali niemal wszyscy. Piasek obsypywany był nagrodami - zarówno przez branże muzyczną, jak i czytelników pism czy publiczność telewizyjną oraz radiową. Fryderyk, Machiner, Złoty Mikrofon, złote i platynowe płyty - takich osiągnięć można tylko pozazdrościć. Dziś niegdysiejszy chłopięcy idol nastolatek, 32-letni Andrzej Piaseczny mówi:
Mam 10 lat więcej od tego Piaska, który wydawał pierwszą płytę (...) i śmieję się z tego, bo zrozumiałem, ze te wszystkie konkursy, wyścigi nie są najważniejsze w życiu. Ja lubię żyć. Lubię pisać piosenki, przeżywać.
Po trzech latach przerwy artysta wydaje nowy krążek zatytułowany po prostu: "Andrzej Piaseczny". Ostatnie lata były dla niego niełatwe - nieprzychylne głosy po nieudanym występie na konkursie Eurowizji a także kłopoty osobiste sprawiły, że Piasek na jakiś czas wycofał się w zacisze domowych pieleszy. (Choć nie zniknął zupełnie - od paru lat oglądać go możemy w roli Kacpra Górniaka w popularnym serialu Złotopolscy.)
Ten czas Piaseczny poświęcił głownie na uporządkowanie własnych spraw - sporo podróżował, planuje budowę domu u podnóża Gór Świętokrzyskich. Dziś mówi , że nauczył się trudnej sztuki dystansu, umiejętności wsłuchania się we własne pragnienia i konsekwencji ich realizowania. Zmężniał, nabrał sił, przygotował nową -bardzo osobista i zaskakująco dojrzałą - płytę:
Absolutnie świadomie wziąłem głęboki oddech i pomyślałem sam o sobie: ile jestem wart? Czego jeszcze chcę? Czy mam siłę? (...)"chciałbym tym, którzy podrośli, pokazać, że zostałem w miejscu, że i ja wyrosłem trochę z nimi - mówi.
Tak w muzyce jak i tekstach odbicie znalazły ostatnie doświadczeń Piasecznego: to wyznania dorosłego faceta, który spogląda na swe życie bez rozczulania się nad sobą i młodzieńczej egzaltacji. Słychać to nie tylko w tekstach, ale i w muzyce: tonację płyty określa "Chociaż ty" bardzo oszczędnie i subtelnie zaaranżowana jesienna ballada, nie znaczy to jednak, że zabrakło tu pogodnych hitów takich jak "Zawsze pod wiatr" czy "Wczoraj do dziś". To bez wątpienia zbiór doskonałych, ciepłych i niezwykle urokliwych popowych piosenek, z pewnością nie ma tu cienia zbędnego efekciarstwa. Muzyka Piaska nabrała lekkości i przestrzeni także dzięki nowoczesnej produkcji, która doskonale podkreśla jego wokalną ekspresję. Piaseczny czasem niemal szepcze, to znów czaruje liryczną barwą, gdy trzeba wciąż potrafi jednak odnaleźć radosną "chłopięcą" barwę.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: BMG Poland.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 09.11.2003

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Temat: Świetna płyta!

Opinia: Nigdy nie słyszałam lepszej płyty, Piasek wspiął się na szczyt wokalnych możliwości. Krążek bardzo osobisty i baaaardzo dobry!

Podpis: ania

Adres e-mail: mzg@mzg.pl

dodano: Wtorek, 2 Grudzień 2003 r.

Temat: Płyta

Opinia: Uważam ,że ta płyta mimo upływu czasu nadal jest zaskakująca i pełna nieodkrytych perełek a jednocześnie pełna info o życiu i emocjach jakie sie z nim wiążą Piasecznego i co ciekawe można w tekstach odnależć własne emocje i własne pragnienia.Poolecam

Podpis: Sylwia

Adres e-mail: [link]

dodano: Środa, 5 Styczeń 2005 r.

Temat: Płyta OK!!!

Opinia: Piaska nie kocham, ale ta płyta jest poprostu przyzwoita. Fajni muzycy, wokal ok, produkcja na wysokim poziomie. Polecam.

Podpis: Przem

Adres e-mail: [link]

dodano: Czwartek, 26 Maj 2005 r.

Temat: TA PŁYTA TO MISTRZOSTWO

Opinia: Ta płytka Piaska bije na głowe wszystkie inne płyty tego wokalisty ze wszystkich jego okresów.To rozliczanie z zyciem i miłoscia.

Podpis: Aga

Adres e-mail: piaskofanka@wp.pl

dodano: Czwartek, 28 Lipiec 2005 r.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019