O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Czwartek, 20 Czerwiec 2019 r. Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

Co nowego?

Animators - The Universe

ANIMATORS to założony w 2009 roku sosnowiecki zespół rockowy, poruszający się w swojej twórczości wokół szeroko pojętego rocka alternatywnego. Z założenia miał być projektem graficznym o nazwie The Animators, ale z czasem przekształcił się w stricte muzyczną formację.
W 2012 roku otrzymali ogromną ilość nagród i wyróżnień w prestiżowych konkursach i festiwalach w całej Polsce, między innymi na przeglądzie Liquid & Fire w Szczecinie, Widzewskiej Jesieni Muzycznej, FAZA Festiwalu, Rock Stars Pozytywna Energia, T-Mobile Zrób Głośniej, Festiwalu Emergenza, rockAUTOSTRADA, Zderzak, Go Red! Or Go Home i innych. Wydanie debiutanckiego albumu "Magic. Madness. Memphis." (2013) było wypadkową świetnego przyjęcia przez słuchaczy i dziennikarzy EP "The Distance Between Us" (2012), co również zaowocowało zaproszeniem zespołu do programu "Pytanie na Śniadanie" w TVP2.
Tylko w 2013 roku członkowie zespołu pojawili się między innymi w audycjach Mariusza Owczarka w radiowej Trójce i Marka Wiernika w Jedynce, "Rannym Kakao" w Radiu Roxy, "Kasprologii" i "Sejsmologii" w Antyradiu, jak i w Muzycznej Strefie iTV. Ich teledyski "No!" (zdobywca tytułu Teledysk Tygodnia w portali Interia.pl) oraz "Letters" zobaczyć można na ich oficjalnym kanale YouTube, na antenie rbl.TV, 4fun.tv oraz większości krajowych portali muzycznych.
Na przełomie 2013/2014 zespół doszedł do top 20 zespołów w telewizyjnym show "X Factor", otrzymując bardzo pozytywne opinie Jury i produkcji programu.
Cechą charakterystyczną muzyki ANIMATORS jest głębokie, przestrzenne, niekonwencjonalne brzmienie w eklektycznej formie: post-rockowe elementy, hardcore'owe gitary czy też melodyjne sekwencje charakterystyczne dla nowej fali rocka alternatywnego. Całość instrumentarium zwieńczona jest charakterystycznym wokalem. Specyficzne brzmienie zespołu wynika z indywidualnych inspiracji muzycznych każdego z członków formacji.
Wszystko to można usłyszeć na ich debiutanckim albumie, który został wydany 8 marca 2013 roku, a od 2014 jest w całości dostępny na takich portalach jak Spotify, Deezer, czy iTunes.
Rok 2014 to dla ANIMATORS praca nad nowym materiałem, którego premierę zespół zapowiada na 15 lutego 2015 (wersja cyfrowa). Ukończona druga płyta będzie zawierała 11 nowych kompozycji, a singla promującego nowe wydawnictwo będzie można posłuchać już 10 grudnia 2014 r.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Cantara Music.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 07.03.2015

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019