O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Wtorek, 25 Czerwiec 2019 r. Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Co nowego?

2KM2 - IT WAS TOUGH

"back to the 80s or welcome back? Real great sound and a wonderful package" - Loungemotion FM
"there is nothing beyond the grasp of these people, except the lawyers of Stevie Wonder" - Unpeeled
"...these boys were electronic and electrifying.....simply great tunes, a great show with lots of colours. The audience loved it..." - Emergenza Festival
Nazwa 2KM2 łączy w sobie inicjały założycieli zespołu (KK/MM), jak również odnosi się do przestrzeni dwóch kilometrów kwadratowych. Muzyka londyńskiej grupy to nowoczesne i eklektyczne połączenie inteligentnego electrorocka, dynamicznych beatów, chwytliwych melodii, brzmień lat 80-tych, popu i muzyki alternatywnej. To ambitny projekt, który został powołany z chęci dotarcia do jak najszerszej grupy odbiorców. 2KM2 stworzył introspektywny album, który odzwierciedla różne oblicza ich fascynujących postaci.
Płyta "It Was Tough" jest zwieńczeniem sześciu lat intensywnej pracy. Najbardziej owocne w tym okresie były sesje, odbywające się w piwnicy domu Howarda Devoto, legendarnego frontmana grup Magazine i Buzzcocks oraz przyjaciela grupy. Z ponad 200 pomysłów na płytę trafiło 10 utworów.
Wybór pierwszego singla z krążka najeżonego stadionowymi hymnami i popowymi kawałkami nie należał do najłatwiejszych. Wydaną w lutym 2014 r. EP-kę "What's comin'?" otwiera mocny beat i organowy riff, którego nie powstydziłby się sam Stevie Wonder. Utwór trafił także na kompilację CD, wydaną przez Festiwal Emerganza w nakładzie 10 000 darmowych egzemplarzy (dystrybucja na terenie Europy). W Wielkiej Brytanii "What's comin'?" dotarł na 1 miejsce Listy Przebojów WNLM i zyskał miano "Best New Music" w londyńskim Radiu Croydon. Muzyka, którą tworzą wypływa z ich dusz oraz z pasji i radości tworzenia.
Album został zmiksowany przez Adriana Breakspeara w Bank Studio w Londynie (dla Miloco Studios, gdzie stworzono m.in. dzieła The Chemical Brothers, Arctic Monkeys, Bloc Party, Nick Cave and the Bad Seeds, Unkle, Spiritualized). Mastering wykonał Simon Davey w The Exchange Mastering Studios (Davey pracował m.in. z ASH, Chrystal Castles, Chromeo, Chemical Brothers, Hot Chip, Mobym, a także polską wokalistką Brodką). Wyboru studia i reżyserów dźwięku dokonano po wielu miesiącach poszukiwań, tak aby odpowiadał on stylistyce grupy. Potężne rockowe brzmienie, taneczne kawałki, narastające emocje, szczerość, skomplikowana przyjaźń - to niektóre z cech, które prawdopodobnie definiują kultowy album.
Dla fanów Depeche Mode, Queen, Awolnation, OMD, Duran Duran, INXS, The Cure, Hurts, New Order, Placebo, U2, Peter Murphy, Phil Collins, Linking Park, White Lies, Billy Idol etc.
Album został wydany przez EsperalTwinz 24 września 2014 r. i jest dostępny poprzez serwisy Amazon, iTunes oraz na stronie zespołu.

Tracklista:

1. What's Coming?
2. Dancing in the Drain
3. I can move the mountains
4. Rescue Me
5. Devil's Dance
6. Dark Brown Bin
7. Clouds'n'Storms
8. She smokes a lot
9. Love Store
10. Believe

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: 2KM2.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 05.11.2014

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019