O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Wtorek, 18 Czerwiec 2019 r. Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

Co nowego?

Brygada Kryzys - Kryzys

Niebawem ukażą się dwa nowe wydawnictwa płytowe legendy polskiej nowej fali, grupy Kryzys z Warszawy! Zbiór nagrań archiwalnych oraz nowa EP-ka z Muńkiem na wokalu!
Po wielu latach przygotowań, dzięki wytrwałej pracy Sławka Pakosa (W Moich Oczach/Manufaktura Legenda), Fonografika wydaje dwupłytowy album Kryzysu, zawierający wszystkie ocalałe nagrania z lat 1979-1981, począwszy od wydanej w 1980 r. w Paryżu przez wytwórnię Barclay płyty LP, poprzez jedyne studyjne nagrania dokonane w 1981 w radiu studenckim w Toruniu, aż po liczne nagrania koncertowe m.in. z festiwali w Opolu i Sopocie. Legenda Kryzysu jest trudna do zrozumienia. Bardzo młody zespół punkowy, którego trzon od początku stanowili Robert Brylewski (gitarzysta i wokalista, kompozytor) i Maciej Góralski (perkusista i autor tekstów), w iście rewolucyjnym stylu przebił się w ciągu roku do czołówki rocka PRLu.
Grupa zagrała kilka tras koncertowych, m.in z Johnem Porterem, Manaamem, Perfectem, Izą Trojanowską, etc. i tuż przed stanem wojennym rozpadła się, zgodnie z zasadą "too much too soon". Pozostała po niej legenda i kilka świetnych przebojów, które stały się materiałem do projektu "Dolina Lalek - Tribute to Kryzys", kiedy to w latach 1999-2003 aż 44 polskie zespoły muzyczne wszelkich stylów nagrały numery Kryzysu w swoich wersjach, które ukazały się na dwóch płytach CD. Z tego powodu kapela reaktywowała się w 2006 a w 2010 wydała swoja pierwszą studyjną płytę nagraną profesjonalnie, "Kryzys Komunizmu".
Na inspiracje muzyką i tekstami Kryzysu powoływali się przy tworzeniu swoich zespołów Kazik Staszewski (Kult), Muniek Staszczyk (T.Love) czy Grzegorz Ciechowski (Republika). Dlatego nie można przegapić tego wydawnictwa ani nowych nagrań zamieszczonych na EPce, gdzie Muniek Staszczyk wraz z gitarzystą T.Love, Magillą, wspomagają Brylewskiego i Góralskiego (który przearanżował stare utwory) w nowych wersjach Mam Dość i Armagedonu (z nowym tekstem o "Niebie, gdzie Marc Bolan czeka w chlebie" - Glam Armagedon).
Zespół będzie promował obie płyty w 2015 roku podczas trasy koncertowej KRYZYS TRWA TOUR. Obecnie kapela to trio w składzie Robert Brylewski - gitara i śpiew, Maciej Magura Góralski - bębny oraz wykłady o życiu i Jacek Walc na basie (grał on w wielu zespołach reggae w latach 80. w tym z Góralskim i z Kaśką Szczot (Kayah) w pionierskim składzie afro-reggae zwanym Rastarr z Njunga Mulikita z jako liderem). Kryzys trwa...

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Iron Media.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 18.10.2014

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019