O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Sobota, 15 Czerwiec 2019 r. Imieniny: Jolanty, Lotara, Wita

Co nowego?

TZN Xenna - Czart PRL

"Czart PRLu" to druga płyta w dorobku punkowej legendy TZN Xenna. Płyta zawiera całkiem nowy, świeży materiał, dosadnie komentujący sytuację w kraju. Album pojawił się pod koniec 2013 roku, aktualnie promowany jest koncertami w całym kraju
Oprócz nowości płyta zawiera też utwory, które powstały w latach 1981-1983. "Dlaczego", "Black dog", "Anty dotum", "Ajdont", "To jest ten człowiek" i "Politycy" to piosenki, które nigdy nie stracą swojej aktualności. Znane tylko z nagrań koncertowych, po raz pierwszy nagrane w studio zabrzmią pełnią swojej mocy - deklaruje zespół.
Wszystkie nagrania zrealizowano w Mamoot Studio przez Michała Pchełę Piastowicza. Miksem zajął sie Smok i Mario ze studia Asone. Wydawcą płyty jest Fonografika.
Do płyty "Cart PRLu" dołączone jest dvd z pierwszego w historii zespołu koncertu w Jarocinie 2012. W latach 1981-87 ani późniejszych TZN Xenna nigdy w nie brała udziału w tym festiwalu. Występ na jarocińskiej scenie został sfilmowany i zmontowany przez TZN Xenna Krew.

Tracklista:

Strona A:
1.Dlaczego
2.Chcę to zobaczyć
3.Black dog
4.Dzicy ludzie
5.Polskie radio
6.Antydotum
7.Aj dont
Strona B:
8.Dr. Zbrodnia
9.To jest ten człowiek
10.Pralka
11.Politycy
12.Chaos i wojna
13.Czart PRLu

TZN Xenna, polski zespół punkowy założony w sierpniu 1981 roku w Warszawie z inicjatywy wokalisty Krzysztofa "Zygzaka" Chojnackiego, gitarzysty Marka" Markusa Kucharskiego, perkusisty Tomasza "Gogo Szulca" Kożuchowskiego i basisty Piotra Dubiela, którego wkrótce zastąpił Jacek "Sydney" Ziętała. Początkowo zespół nazywał się Kamash And The Ekers. Byli wówczas dla polskich punkowców pionierami, tak jak dla Brytyjczyków grupa Sex Pistols, jednym z najbrudniejszych brzmieniowo, najbardziej bliskich korzeniom punk rocka zespołów. Utwory zespołu często były nadawane w Radiu Wolna Europa.
2 lipca 2011 roku TZN Xenna w składzie: "Zygzak", "Dynia", "Tele Kesur" (gitara) oraz "Klaus" (gitara basowa) zagrał ponad godzinny koncert w ramach II edycji festiwalu Rock na Bagnie. 17 listopada zespół wydał swój pierwszy studyjny album pt. "Dziewczyny w pogo" z którego pochodzą również nagrania z singli: "1,981-2011" i "Ścierwo".
Rok 2012 zakończył się koncertem w warszawskim klubie Punkt & Radio Luxembourg. Początek roku 2013 przyniósł niemiłą niespodziankę. Od zespołu odszedł basista Klaus. Na jego miejsce wszedł dotychczasowy techniczny Krzysiek Pankiewicz. Swój chrzest bojowy przeszedł 05.01.2013 podczas koncertu w poznańskim klubie "U Bazyla". Miał tylko 48 godzin na opanowanie materiału koncertowego. Trzykrotny bis zespołu wystarczy za wszystkie recenzje.
Pod koniec 2013 roku ukazała się druga studyjna płyta zespołu "Czart PRLu", z której promocją zespół ruszył w trasę po Polsce.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Iron Media.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 10.02.2014

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019