O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Wtorek, 18 Czerwiec 2019 r. Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

Co nowego?

De Mono - Symfonicznie

Tak można podsumować koncert De Mono z Polską Orkiestrą Radiową, który odbył się w 24 stycznia 2014 studiu im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Zainteresowanie wydarzeniem było tak duże, że bilety i zaproszenia rozeszły się w ciągu kilku godzin.
Tym niecodziennym koncertem rozpoczęła się promocja, szczególnej w swoim rodzaju, płyty De Mono Symfonicznie, która już 10 lutego 2014 pojawi się w sprzedaży. Dwunasta płyta zespołu zaskakuje, niespotykanym połączeniem klasycznych dźwięków z dobrze sprawdzonymi i lubianymi hitami zespołu.
Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego to szczególne miejsce, w którym występują gwiazdy polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. W ostatni piątek odbył się tu wyjątkowy koncert zespołu De Mono i Polskiej Orkiestry Radiowej pod batutą Jacka Piskorza. Czego można się spodziewać po tak niespotykanym połączeniu? Doskonale zaaranżowane na nowo, znane powszechnie przeboje zespołu zaskakiwały publiczność z nuty na nutę. Dobrze znane utwory wybrzmiewały pełnią klasycznych instrumentów i siłą orkiestry symfonicznej. "Statki na Niebie", "Kochać inaczej" czy "Póki na to czas" objawiały się słuchaczom w niedający się przewidzieć sposób, wciągając do słuchania i oczekiwania na kolejne dźwięki. Emocji dodawały humorystyczne wtrącenia lidera De Mono - Andrzeja Krzywego, który żartował i wciągał w swe opowieści mistrza Jacka Piskorza. Wszystko to, w połączeniu z magicznym klimatem miejsca mogło zaprowadzić publiczność już tylko do owacji na stojąco.
De Mono Symfonicznie obok swej wartości muzycznej, zaskoczy odbiorców wyjątkową oprawą graficzną. Okładkę płyty zaprojektował Andrzej Pągowski, a zdjęcia wykonał Kajus Pyrz - ceniony w Polsce i zagranicą fotograf, który ma na swoim koncie sesje zdjęciowe m.in. z Kim Kardashian, Ivaną Trump, Kierą Chaplin, Joan Collins i Ditą von Tesse.
Płytę promuje singiel "Statki na niebie". Zespół zagrał na płycie w swoim stałym składzie: Andrzej Krzywy - wokal, Piotr Kubiaczyk - gitara basowa, Tomasz Banaś - gitary, Zdzisław Zioło - gitary, Paweł Pełczyński - saksofon, Paweł Dampc - instrumenty klawiszowe, Marcin Korbacz - perkusja.

Zbigniew Zegler, szef muzyczny Jedynki Polskiego Radia: Aranżacje czerpiące z największych dzieł muzyki filmowej i klasycznej nie są zderzone z kompozycjami De Mono, lecz naturalnie się z nimi przenikają. To z pewnością największe, miłe zaskoczenie w kategorii "muzyka rozrywkowa z orkiestrą" w 2014 roku!
Andrzej Pągowski - autor okładki:
"De Mono Symfonicznie". Jak to wyrazić za pomocą obrazu? Pomyślałem, że każdy zna ich muzykę i wie jak brzmią największe hity. Użyłem logo zespołu jako symbolu czegoś co znamy.
A symfoniczność? To nowa wartość, kolor, który rozsadza to znane logo. Wypływa z niego feerią barw jak muzyka, którą usłyszycie na tej płycie.

Tracklista:

1. Kamień i aksamit
2. Moje miasto nocą
3. Statki na niebie
4. Zostańmy sami
5. Siedem dni
6. Kolory
7. Póki na to czas
8. Kochać inaczej
9. Znów jesteś ze mną
10. Ostatni pocałunek

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Agencja Muzyczna Polskiego Radia/ZAZA Media.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 10.02.2014

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019