O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Niedziela, 31 Maj 2020 r. Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili

Co nowego?

HYBRYDS - Music for Rituals

Zoharum kontynuuje wydawanie reedycji wczesnych nagrań jednego z najciekawszych projektów undergroundowych lat 80. - HYBRYDS. Jako trzecia z kolei ukazuje się reedycja pierwszego albumu "Music for Rituals" w wersji dwupłytowej.
Sandy Nys tak mówi o tym albumie: "Music for Rituals" po raz pierwszy ukazał się w ręcznie wykonanym opakowaniu dzięki niemieckiemu labelowi ARTWARE. Muzyka na nim, podobnie jak w przypadku pierwszej kasety, została zarejestrowana w różnych miejscach na 4-śladowym Tascamie. Wówczas rozpocząłem również kolaborację z innymi muzykami z różnych zakątków świata w ramach sceny mailartowej. Otrzymywałem od nich ślady na kasetach, które wykorzystywałem w kolejnych kompozycjach. Tak było w przypadku Yasnai - jej wiolonczela i głos były tak piękne, że zaczęliśmy współpracę.
Drugi krążek z rarytasami to zapis sesji z Alpha Project aka Mark Burghgraeve (Somnambulist, Mbryo, Klinik etc..), Saxapulations - korespondencyjna kolaboracja z saksofonowym projektem Barrego Edgara Pilchera. Saksofonista z Wielkiej Brytanii przesłał mi swoje improwizacje na kasecie. Z tych fragmentów przygotowałem sample na KORGa (to były lata 80-te!) i zmiksowałem je na 4-śladowym magnetofonie, aby na ich bazie stworzyć zupełnie nowe kompozycje. Materiał później ukazał się na kasecie w 3RIOTAPES. Od tamtej pory Barry współtworzył ze mną HYBRYDS i zrealizowaliśmy wspólnie kilka kolejnych albumów.
Beautiful girl Hunter - Spotkałem Michela (nie pamiętam jego nazwiska) w pubie w Antwerpii Zaczęliśmy rozmawiać o astrologii, bo jak sam twierdził był doskonałym znawcą tematu. Pod koniec wieczoru, po wielu drinkach powiedział, że zbudował i gra na koto. Kilka dni później pojawił się u mnie z dwoma instrumentami. Szkoda, że mieliśmy tylko kilka godzin, aby pokazał mi jak się gra na tym pięknym instrumencie medytacyjnym. Wiele improwizowaliśmy, ale większości nie zarejestrowałem. Pomyślałem, że to mogłoby zaprowadzić do nowej muzycznej kolaboracji, ale Michael wkrótce zniknął z mojego życia.
Na to nagranie miało wpływ jeszcze inne spotkanie w tamtych latach. Kiedyś trafił do mnie z wypożyczalni undergroundowy film "Girl Hunter", dziwne video SM z Japonii. Zmiksowałem głosy z filmu z kilkoma nagraniami koto i wiolonczeli Yasnai, aby stworzyć fantastyczny świat, pełen delikatnej muzyki medytacyjnej z egzotycznym japońskim głosem mówiącym coś o życiu, seksie, bólu, pożądaniu i śmierci. Na szczęście film miał napisy, które teraz można znaleźć w sieci. Utwór zaginął gdzieś w moich archiwach, odnalazłem go niedawno i odświeżyłem na potrzeby niniejszej publikacji CD."

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Zoharum.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 25.01.2014

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020