O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Czwartek, 19 Wrzesień 2019 r. Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda

Co nowego?

La Santé - Jak sam, to sam...

19 września światło dzienne ujrzy kolejna płyta projektu La Santé zatytułowana "electroff". Na płycie znajdzie się 12 kawałków utrzymanych w charakterystycznym dla Andree van Berga klimacie. Nowa płyta nie będzie jednak od razu wydana na krążku. Muzyk zdecydował się udostępnić ją najpierw w wersji elektronicznej.
Muzyk po krótkiej, bo zaledwie półtorarocznej, ale intensywnej współpracy rozstał się z wydawcą - Halotan Records i postanowił spróbować swych sił sam. "Nigdy tego nie robiłem w ten sposób, więc dopiero się uczę, ale wierzę, w to, że to się uda. Wypuszczam płytę różnymi kanałami do ludzi mając nadzieję, że w ten sposób zbiorę fundusze na regularne jej wydanie na krążku. Nie muszę chyba mówić, że marzy mi się winyl, ale zobaczymy jak to będzie. Jestem na początku tej drogi i zupełnie nie wiem do czego mnie doprowadzi. Jakby co pracuję nad materiałem na kolejną już płytę, więc mam nadzieję, że któraś z nich doczeka analogowego krążka."
La Santé to jednoosobowy projekt, który powstał w Szwecji, w styczniu 2012 roku. Wykrystalizował się w głowie Andree van Berga po eksperymentach z AVDB, Psychokinetic czy Muezin. Warto również dodać, że muzyk wywodzi się z formacji DHM, która rozpoczynała swą działalność w Puławach, w latach 80.
"Grałem w DHM, w pierwszym składzie, do 1991 roku, ale DHM to zupełnie inne rejony muzyczne. Potem miałem długą przerwę w graniu i nawet nie myślałem, że do tego wrócę, ale zawsze kołatało się coś w głowie i grało. I nie ma tu żadnej ukrytej filozofii czy mistycznego przekazu - moja muzyka i teksty, to moje stany świadomości opowiedziane w taki sposób jak sam tego chcę. - opowiada Andree.
La Santé ma na swoim koncie dwie płyty długogrające: "Poulave" (marzec 2012, Halotan Records) i "Chleb z kokainą" (październik 2012, Halotan Records) oraz EPkę "Vananaba" (styczeń 2013, Halotan Records).
Płyta "electroff" ukaże się 19 września w necie na platformach: iTunes, Spotify, Amazon, Deezer oraz eMusic. W ten sposób artysta planuje zebrać fundusze na wydanie limitowanej wersji CD tego materiału. Całą pracą nad płytą zajął się sam Andree - w przypadku tego krążka również i grafiką. Jak sam, to sam. - tak jak sam zaplanował.
Jest jednak jedna rzecz, którą sam się nie zajął, albowiem powierzył ją agencji. Promocja płyty. W sierpniu tego roku muzyk nawiązał współpracę z Agencją "Chaorder", która zajmuje się takimi zespołami jak 1984, Wańka Wstańka, Szepty i Krzyki czy Lorien. Przez co muzyk nie wyklucza koncertów, których dotychczas nie grał. - Prawdę mówiąc ciągnie mnie, by jeszcze stanąć na scenie. A do tego zagrać w dobrym towarzystwie np. 1984 czy Made in Poland. Ogromnie bym chciał. Mam jednak do załatwienia wcześniej kilka spraw. Jak z tym się uporam - nigdy nie mówię "nigdy", więc kto wie...

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Chaorder.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 22.09.2013

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019