O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Poniedziałek, 24 Czerwiec 2019 r. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Co nowego?

Republika po raz ostatni

Album Republiki składa się z dwóch płyt. Pierwsza to koncertowy zapis utworów Republiki zarejestrowanych podczas koncertów, które na przestrzeni czasu odbyły się w radiowym studiu Programu Trzeciego. Druga to niedokończony nowy album. Z tego albumu szerokiej publiczności zaprezentowano utwór, który Grzegorz Ciechowski zatytułował ''Śmierć na pięć''. Jest to ostatni utwór zaśpiewany i nagrany przez Grzegorza. Partie instrumentalne nagrano między 5 lipca a 24 lipca 2001 w Zdunowicach. Partie wokalne (demo) nagrano 10 i 15 listopada 2001 roku w Studio GC w Warszawie. Nagrania zrealizował - Leszek Kamiński (Zdunowice 2001) oraz zgranie (Studio S-4, Warszawa, styczeń 2002). Mastering - Leszek Kamiński i Julita Emanuiłow (Studio CD Accord, Warszawa, luty 2002). Organizacja produkcji, manager - Jerzy Tolak.

A oto krótki komentarz członków grupya Republika w związku z wydaniem płyty ''Republika''
Wszystko miało być inaczej...

Ale tak naprawdę ocenie podlega jedynie to, co jest. Spróbujmy jednak trochę powiedzieć, jak miało być. Bo to, co jest, sami widzicie.
Miała być kolejna, nowa płyta Republiki. Powstał jakiś plan, ułożyły się wstępnie utwory, które trzeba przygotować i nagrać. Latem 2001 w sielskich warunkach, w wynajętej chałupie w Zdunowicach, na Kaszubach, zaczęły się krystalizować brzmienia, powstawały jeden po drugim podkłady. Grzegorz miał później, w zaciszu domowym, przygotować teksty do tych nowych utworów. Przyszła jesień i przyszły dodatkowe zajęcia. Była produkcja muzyki do filmu ''Wiedźmin'', była przeprowadzka Grzegorza studia do nowego domu. Termin nagrania wokalu wciąż był bliski, ale wciąż nie na pierwszym planie. Zresztą uważaliśmy, że jest jeszcze dużo czasu. Wszyscy się przeliczyliśmy...
A więc ta płyta, to nie jest kolejna, nowa płyta Republiki. Obok zapisu z ''trójkowych'' koncertów to tylko ślad tego, co mogło być. Kilka nienagranych, ale już napisanych przez Grzegorza tekstów, trzy piosenki w roboczych wersjach wokalnych, z których dwie - ''Zielone usta'' i ''Noc wampira'' - to nasze bardzo stare, do dzisiaj nie wydane kompozycje. Ostatnia i jedyna nowa piosenka, którą Grzegorz zaśpiewał to ''Śmierć na pięć''.
A co z pozostałymi podkładami muzycznymi, które nie doczekały się swoich tekstów ? Na to pytanie nie mamy odpowiedzi. Niech utwór pod roboczym tytułem ''Fast'' będzie tym symbolem nowego brzmienia zespołu.
Zdecydowaliśmy się zaproponować Państwu ten niedokończony materiał, bo przecież dla Was powstawał.

Wszystko miało być inaczej...

REPUBLIKA


Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Pomaton EMI.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 17.03.2002

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019