O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Środa, 19 Czerwiec 2019 r. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii

Co nowego?

Cuefx - Band Mixtape

Mixtape 2013. I można by powiedzieć: wreszcie. Wreszcie, bo serca śląskiej publiczności udało im się podbić już jakiś czas temu. Bo ich kawałek znalazł się już na drugiej części kompilacji Sealesia, prezentującej najciekawszych śląskich artystów. Bo mieli okazję wystąpić na scenie festiwalu Tauron Nowa Muzyka i Dni Katowic udowadniając, że to hermetyczne i całkiem wymagające granie równie dobrze, co w intymnych wnętrzach klubów, prezentuje się w festiwalowym plenerze. Panie, Panowie - Cuefx Band.
Pierwsza EP-ka, Mixtape 2013 to 6 kawałków wybranych spośród wszystkich nagranych przez zespół kompozycji. Niewielka objętość daje jednak możliwość poznania różnorodności z jaką zespół traktuje jazzowe i elektroniczne inspiracje. Z jednej strony - przebojowy Cosmic Drive, z pełnym wokalem Agi Twardoch, tanecznym rytmem i zgrabnym wpadającym w pamięć tekstem. Z drugiej strony Our Personal Zoo, znane ze składanki Sealesia II, psychodeliczne, niepokojące, zaskakujące niezwykłymi wokalnymi możliwościami Agnieszki. W końcu - zamykające Demon Temptation - wciągające, uderzające wschodnimi dźwiękami.
Ostateczny kształt krążka to efekt naszych wzajemnych inspiracji, scenicznych doświadczeń i ścierania się częstokroć różnych muzycznych wizji - mówi Jacek Cuefx Latoń, wieloletni rezydent śląskich klubów jazzowych, DJ, kompozytor i aranżer, kilkukrotny gość festiwalu Tauron Nowa Muzyka - Olek, czyli Aleksander Papierz to postać doskonale znana słuchaczom sceny jazzowej, także przez kolaboracje z artystami takimi jak Mikołaj Trzaska, Wojciech Waglewski czy Dominik Strycharski. Robert Zając - gitarzysta współpracujący z Natanaelem, Holy Noiz, Scoffee, Negatywem czy Mietallem Walusiem. Agnieszka Twardoch to świeże spojrzenie, głowa pełna tekstów i wokal, który sam szczerze uwielbiam.
Zamieszczonych na płycie utworów posłuchać można również w sieci - w serwisie bandcamp, gdzie dostępne są także remiksy. Co ciekawe - autorstwa między innymi Envee i Marcina Cichego (Skalpel), co samo w sobie powinno być wystarczającą rekomendacją.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Naprzód PR.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 10.02.2013

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019