O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Poniedziałek, 24 Luty 2020 r. Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja

Co nowego?

Bakshish - I-Ever

W ubiegły weekend, podczas dwunastej edycji Ostróda Reggae Festival miały miejsce trzy ważne dla polskiej sceny reggae premiery płytowe. Nowe albumu zaprezentowali zespoły: Bakshish, Junior Stress oraz Ruta.
Niewątpliwie najbardziej oczekiwaną płytą okazał się album „4 I-ver” zespołu Bakshish. Od wydania ostatniego krążka tej formacji minęło 12 lat. Najnowsze wydawnictwo to odważne połączenie kompozycji utrzymanych w klimacie dub-reggae-soul-jazz. „4 I-ver” spotkał się z olbrzymim zainteresowaniem ze strony entuzjastów muzyki reggae w całym kraju. Bakshish ponownie stał się zespołem z Opolszczyzny i zaprosił do współpracy muzyków z tego regionu: Damiana Poprawę, Grzegorza Sulikowskiego, Radosława Wociala i Krzysztofa Niedźwieckiego (mały wyjątek, Częstochowa). Bakshish jest jednym z pierwszych w kraju zespołów reggae. Czwartą, oficjalną i długo oczekiwaną przez fanów płytę powstałej w 1982 roku formacji zatytułowaną „4 I-ver” wydała Fonografika.
Kolejną interesującą premierą jest album artysty Junior Stress zatytułowany „Dzięki”. Junior Stress kazał swoim fanom czekać na nowe wydawnictwo aż trzy lata. Album „Dzięki” powstawał na przełomie ubiegłego i bieżącego roku w czołowych polskich studiach nagrań. W odróżnieniu od świetnie przyjętej w 2009 roku płyty „L.S.M”, tym razem Junior Stress zdecydował się zrezygnować z pracy z różnymi producentami, na rzecz jednego zespołu, Sun El Band, z którym od lat koncertuje. Gościnnie na płycie pojawili się tacy wykonawcy, jak Marika, Cheeba, Dj OK, Pasterz, Sinsen, Ignatz I, 27Pablo, Mothashipp, Xionc Maken I, Kazan, Jacek Warszawa i Dj FEEL-X.
Trzecia zaprezentowana na ostródzkim festiwalu nowość, to płyta kolektywu R.U.T.A. zatytułowana „Na wschód! Wolność albo śmierć!”. Po ogromnym sukcesie debiutu „Gore” (m.in. Paszport Polityki 2012) zespół podjął temat buntu i niewoli Rosji, Ukrainy i Białorusi. Opracowania oraz tłumaczenia tekstów podjął się wybitny poeta i podróżnik Jacek Podsiadło. Na krążku pojawiają się, poza czołówką polskiej sceny punk oraz folk (m.in. Robal z Dezertera, czy Guma z Moskwy), gwiazdy ze wschodu, jak rewelacyjny chór Hulajhorod czy śpiewająca już od kilkunastu koncertów z grupą Nasta Niakrasava. Do płyty dołączona jest 120 stronnicowa książka, w której tworzeniu wzięli udział wybitni intelektualiści m.in. Daniel Beauvois, Alexandr Bujko i Stanisław Łubieński.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Iron Media/Fonografika.
Dodaj swoj± opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 19.08.2012

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁO¦NIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysi±ce tanich przedmiotów!
Tysi±ce tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020