O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Sobota, 20 Lipiec 2019 r. Imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Co nowego?

Valdo - Trybiki

25. czerwca swoją premierę będzie miała płyta "Trybiki" zespołu Valdo. To trzecie wydawnictwo tej gdańskiej formacji. "Trybiki" to autentyczny popis kompozytorskiego kunsztu lidera grupy - Radka Żydonika. Na płycie roi się od rockowych z natury, ale bardzo melodyjnych utworów, niektóre z nich mają spory potencjał przebojowości, jak choćby promujący album singiel "Kameleony". W załączeniu oraz poniżej w mailu przesyłam krótką informację prasową oraz okładkę płyty - mając nadzieję, że materiały przydadzą się w pracach redakcyjnych. Gdyby ktoś z redakcji wyraził chęć zrecenzowania płyty - bardzo proszę o informację, chętnie podeślę egzemplarz recenzencki płyty.
Premiera płyty "Trybiki" zespołu Valdo 25 czerwca premierę będzie miał najnowszy, trzeci już album trójmiejskiej formacji Valdo. Płyta "Trybiki" ukaże się nakładem wrocławskiego wydawnictwa Luna Music.
Trybiki" to 15 rockowych kawałków, nad którymi zespół pracował pod koniec 2010 roku. Materiał nagrywany bez barier, bez ograniczeń, za to z głębokim przekonaniem, że dzieje coś intrygującego, zupełnie innego niż dotychczas. Okazało się, że z chaosu wyłoniło się sporo ciekawych melodii. Na początku prostych i surowych, potem coraz bardziej rozbudowywanych. Tak powstawały "Trybiki". Album nagrany został w 2011 roku Ostródzie, Morągu i Gdyni.
Zespół w swojej twórczości odważnie eksploruje rockowe terytoria, poszukując rzeczy ukrytych, nieoczywistych i niebanalnych. Ich inspiracje to m.in. John Frusciante, King Crimson, Mike Patton czy The Doors. W odróżnieniu od wydanego w 2007 roku albumu "Na krawędzi snu", który cechował mrok i senny, oniryczny klimat, "Trybiki" zachwycają melodyjnością, zaskakują też aranżacyjną pomysłowością czy wręcz przebojowością, która sprawia, że każdy z 15 utworów na płycie to potencjalny radiowy hit. Płytę promować będzie singiel "Kameleony".
Zespół Valdo powstał w 1997 roku w Morągu (k/Olsztyna). W jego składzie po początkowych zawirowaniach zostali: Radosław Żydonik (gitara, vocal), Piotr Siejka (bas) - główni założyciele grupy - oraz Mariusz Kalinowski (gitara) i Grzegorz Iwaniec (bębny). Do chwili obecnej nagrali 2 albumy: "Linoskoczek" (2004), "Na krawędzi snu" (2007)

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Luna Music.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 23.06.2012

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019