O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Środa, 27 Maj 2020 r. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Co nowego?

Mikromusic - Mikromusic w eterze

Mikromusic robi naprawdę piękną muzykę - mówi dobry duch zespołu, Leszek Możdżer. Przyjaźń i pasja to dwie siły napędowe Mikromusic. Dzięki temu grupa istnieje już 10 lat, w dalszym ciągu tworząc z zapałem charakterystycznym dla debiutantów, ale także z wyobraźnią i doświadczeniem scenicznym muzyków, którzy w swojej branży wiele już osiągnęli. Swój jubileusz przypieczętowali pierwszym albumem koncertowym, który ukazuje się już 24 kwietnia w sklepach muzycznych w całej Polsce.
Z okazji 10 urodzin Mikromusic znane i cenione postaci ze świata muzyki składają zespołowi życzenia jubileuszowe, jednocześnie mówią, za co lubią muzykę wrocławskiego zespołu. Renata Przemyk przyznaje, że druga płyta Mikromusic na stałe zagościła w jej samochodowym składziku płyt - Sennik niesie mnie tak, że nie wiem, kiedy mija mi podróż. Leszek Możdżer zauważa, że z członkami Mikromusic łączy go podobna wrażliwość i estetyka muzyczna. Andrzej Smolik z kolei komplementuje Natalię i jej sceniczną charyzmę: Ta wątła dziewczynka ustawia cały zespół, wszyscy zaczynają grać do niej. O niezwykłej wyobraźni muzycznej Natalii wspomina także Magda Kumorek, aktorka i piosenkarka. Podczas prób do spektaklu SCAT, we wrocławskim Teatrze Capitol, Natalia stanęła na środku sceny i zaczęła tak improwizować, że właściwie cały teatr stanął z otwartymi ustami.
Dwupłytowy album - "Mikromusic w eterze" to płyta klimatyczna, ale wypełniona jazzowymi improwizacjami i energią charakterystyczną dla koncertów granych na żywo. Materiał został zarejestrowany we wrocławskim klubie Eter, przy pełnej sali fanów.
Początki Mikromusic pamiętają różne składy muzyków. Teraz, zespół to zgrana grupa ludzi, którzy czerpią radość z koncertowania i dzielenia się tym z publicznością. Jak mówi Natalia: konsekwencja jest najlepszą drogą. Jednym z ważniejszych, jeśli nie przełomowych wydarzeń w życiu zespołu, było trafienie pod skrzydła basisty - Roberta Szydło, który najpierw zrealizował pierwsze demo zespołu, potem został członkiem grupy i producentem wszystkich albumów Mikromusic. Trio kompozycyjne - Natalia, Dawid i Robert z każdą płytą tworzą coraz bardziej świadomi tego, jak ma brzmieć Mikromusic.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Go Culture.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 30.04.2012

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020