O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Czwartek, 27 Czerwiec 2019 r. Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Co nowego?

Alicja Janosz - Vintage

3 grudnia na sklepowe półki trafi długo wyczekiwany album Alicji Janosz. Będzie to druga solowa płyta w dorobku wokalistki, wydana po ponad 9 latach od jej zwycięstwa w pierwszej edycji polskiego Idola! Alicja przez blisko dekadę bardzo się zmieniła i dojrzała, także muzycznie. Jej nowy krążek "Vintage" rozbrzmiewa utworami bluesa, jazzu i soulu, a wydawnictwo zawiera bonusowe DVD!
Wydanie albumu "Vintage" Alicji Janosz poprzedziły dwa single i teledyski do utworów "Jest Jak Jest" i "I woke up so happy". Ta druga piosenka zyskała wielu fanów i uznanie wśród dziennikarzy - między innymi Piotra Bartysia, dyrektora muzycznego radia RAM, który zamieścił utwór na najnowszej składance "RAM Cafe 6". - "I woke up so happy" to bodaj najlepszy kawałek retro-popowy czy też retro-soulowy, jaki nagrano w Polsce. Świetna kompozycja, zaśpiewana z serducha, fajny chórek, po prostu - wszystko tu się zgadza - tak swój wybór uzasadnia Piotr Bartyś, selekcjoner i autor składanki.
Zgodnie z zapowiedziami, nowy album Alicji Janosz utrzymany jest w klimacie soulowym z domieszką bluesa i jazzu, gdyż właśnie te brzmienia inspirowały wokalistkę w ostatnich latach. Na drugiej w dorobku płycie, lecz pierwszej w dorosłym życiu i uważanej przez Alicję za swój prawdziwy debiut, pojawią się utwory w języku polskim i angielskim. Wokalistka jest autorką tekstów oraz autorką bądź współautorką wszystkich 11 kompozycji. Producentem krążka jest perkusista Bartosz Niebielecki. Muzyka i naturalne brzmienie instrumentów było dla tworzących płytę artystów niezmiernie istotne. - Zależało nam na tym, aby unikać komputerowych brzmień, sampli i loopów, na których bazuje obecnie wielu producentów, tworząc "płyty z komputera". My postawiliśmy na żywe instrumenty, na uchwycenie indywidualnego charakteru i sposobu grania muzyków. Siłą płyty jest też to, że wszystkie kompozycje powstawały z potrzeby opowiedzenia o własnych doświadczeniach, przeżyciach lub spostrzeżeniach - opowiada jej autorka.
Natomiast genezę powstania tytułu płyty Alicja wyjaśnia w następujący sposób. - Vintage to mówiąc najprościej łączenie nowego ze starym. Dotąd termin ten był wykorzystywany głównie w modzie i architekturze, ale myślę, że bardzo dobrze odzwierciedla to, czego szukam w muzyce. Sama wywodzę się z pop kultury, ale od kilku lat odkrywam korzenie muzyki, przez co naturalnie dotarłam do soulu, jazzu i bluesa - opowiada młoda wokalistka, a my przypominamy, że Alicja od prawie 4 lat śpiewa w najlepszym bluesowym zespole w naszym kraju "HooDoo Band"!
Warto też wspomnieć, że Alicja postanowiła do albumu dołączyć drugą płytę. Będzie nią DVD, dzięki któremu poznamy między innymi kulisy powstawania i nagrywania krążka oraz zobaczymy niepublikowane dotąd fotografie z sesji zdjęciowej z Anną Powierżą. Wydawcą krążka "Vintage" jest management artystki Lionstage, a za oprawę wizualną odpowiada jedna z najlepszych graficznych pracowni w Polsce - studio Juice, które od lat przygotowuje okładki płyt zespołu Mikromusic, Abradaba czy L.U.Ca. Po efekty pracy tych wszystkich osób będzie można sięgnąć w najbliższą sobotę 3 grudnia, wtedy bowiem na półki sklepowe trafi solowy album Alicji Janosz zatytułowany "Vintage". W najbliższym czasie zapraszamy także na spotkania z Alicją w sieci salonów Empik, których dokładne daty i miejsca znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej artystki

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Lionstage.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 01.12.2011

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019