O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Poniedziałek, 9 Grudzień 2019 r. Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława

Co nowego?

Leszek Cichoński - Sobą gram

"Sobą gram" - taki tytuł będzie nosił debiutancki album wrocławskiego gitarzysty Leszka Cichońskiego. Płyta nakładem wydawnictwa Luna Music ukaże się w listopadzie 2011 roku.
Leszek Cichoński to wybitna postać polskiej sceny gitarowej. Od 30 lat nie tylko gra, ale też edukuje młodzież i propaguje muzykę gitarową. Dopełnieniem jego wieloletniej drogi muzycznej mogła być jedynie solowa płyta z własnymi kompozycjami. Nastąpi to już 8. listopada 2011 - wtedy światło dzienne ujrzy płyta "Sobą Gram".
"Album będzie niezwykły pod wieloma względami - wcześniej zdarzało się, że umieszczałem na płytach dwa, trzy moje utwory, jednak najnowszy krążek zawiera wyłącznie moje kompozycje, a w kilku utworach także śpiewam" - przyznaje gitarzysta. Do współpracy wokalnej Leszek Cichoński zaprosił gości: Mateusza Krautwursta, Jorgosa Skoliasa i Łukasza Łuczkowskiego, a jeden z utworów zaśpiewał w duecie z Kasią Mirowską.
Współpracował z wieloma uznanymi muzykami z Polski i z zagranicy, m.in. z Tadeuszem Nalepą, Johnem Scofieldem, Kennym Carrem i Johnem "Broadway" Tuckerem. Pierwsze kroki na profesjonalnej scenie stawiał w 1981 roku z zespołem CDN podczas imprezy Rock na Wyspie. Wystąpił także na festiwalu Rawa Blues w 1984 roku, a w latach 1988-89 nawiązał współpracę z uważanym za ojca polskiego bluesa Tadeuszem Nalepą. W 1992 roku założył Guitar Workshop, w skład którego obenie wchodzą, poza nim samym: Guitar Workshop - stanowią: Robert Jarmużek, Marek Kapłon i Jerzy Kwinta.
Leszek Cichoński jest pomysłodawcą - poświęconego muzyce Jimmy'ego Hendrixa - Thanks Jimmy Festiwal oraz corocznego bicia Gitarowego Rekordu Guinessa. Jest także autorem pierwszych w Polsce kursów do nauki gry na gitarze ("Blues-Rock Guitar Workshop" i "Gitarowe ABC"). W 1995 roku został laureatem nagrody im. Marii Jurkowskiej za popularyzację edukacji muzycznej wśród młodzieży.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Luna Music.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 11.11.2011

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019