O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Wtorek, 25 Czerwiec 2019 r. Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Co nowego?

Mesajah - Jestem stąd

Mesajah to wokalista, założyciel i frontman grupy Natural Dread Killaz, który od kilku lat, równolegle z działalnością zespołu, tworzy i koncertuje także solo. W swojej muzyce sięga po gatunki mu najbliższe - reggae, dancehall, drum'n'bass i hip-hop, jednak pozostaje otwarty również na inne wpływy. Posiada zdolność do wychodzenia poza ich ramy, czerpania z kwintesencji przeróżnych styli, które umiejętnie wplata w swoje produkcje. - Moja muzyka nie jest czystym reggae, ale autorskim miksem, który można nazwać moim osobistym modern roots - opowiada Mesajah. - Poza gatunkami ściśle powiązanymi z reggae, ważną inspiracją są dla mnie także brzmienia soulu, bluesa czy salsy - dodaje. Nie powinno budzić to zdziwienia, bowiem pochodzący z Peru ojciec Mesajah jest muzykiem grywającym od lat właśnie salsę.
Intensywne prace studyjno-nagraniowe nad albumem "Jestem stąd" rozpoczęły się w czerwcu tego roku, jednak teksty - wszystkie autorstwa Mesajah, zaczęły powstawać dużo wcześniej. Ich treść stanowi osobisty komentarz społeczny muzyka, to jego spojrzenie na świat, na relacje i sprawy międzyludzkie. Czasem krytyczne, czasem pozytywne. Nie bez znaczenia pozostaje oczywiście nazwa płyty i jednocześnie tytuł jednej z piosenek. - Wielokrotnie zmagałem się w swoim życiu z brakiem tolerancji i musiałem udowadniać, że wbrew pozorom wcale nie jestem obcy. Postanowiłem te emocje i wspomnienia wyrzucić z siebie w formie utworu - wyznaje Mesajah.
Druga płyta Mesajah zapowiadana jest jako dojrzalsza od debiutanckiej. Sam autor wyznaje, że krążek "Ludzie prości" był pewnego rodzaju kolażem. "Jestem stąd" będzie bardziej przemyślany i stylistycznie jednorodny, gdyż zawarte w nim utwory powstały specjalnie na tę właśnie okazję. Za strefę muzyczną nagrywanych kawałków odpowiadają: House of Riddim, Riddim Bandits, Marek Bogdański z Dreadsquadu oraz Grand Papa Dziad (GPD), którzy od lat z artystą się przyjaźnią i koncertują wspólnie z nim oraz formacją Natural Dread Killaz. Na krążku nie zabraknie także znakomitych gości. Usłyszymy między innymi Kamila Bednarka, miloMailo, Dogasa ze składu Wice Wersa oraz Yanaza i brata paXona, czyli trzon NDK. Album wyda LionStage.
Wydanie płyty oraz premiera koncertowa odbędzie się 26 listopada podczas festiwalu One Love Sound Fest we Wrocławiu. Zdradzamy, że termin ten jest jednocześnie datą urodzin artysty!

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Lionstage.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 12.09.2011

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019