O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Niedziela, 16 Czerwiec 2019 r. Imieniny: Aliny, Anety, Benona

Co nowego?

Matraszak - Korzenie w płomieniach

Wąsy, własna mitologia, bujająca mieszanka funku i hard-rocka, a całość podlana polskimi tekstami z mocnym przesłaniem. Przed Wami Matraszak - nowe zjawisko na polskiej scenie muzycznej. Dziś zespół wydał swoją debiutancką EP-kę p.t. "The Best Of", a w najbliższy piątek będzie promować ją na koncercie w warszawskim klubie Radio Luxembourg.
Na twórczość zespołu składa się absurdalny wizerunek (inspiracje m.in. twórczością Barei, czyli sumiaste wąsy i przaśne marynarki) ale także sumiennie zagrany hard rock. A co znaczy Matraszak? - To postać z serialu "Alternatywy 4" - tłumaczą muzycy. - Władysław Matraszak to praski znajomek znanego wszystkim Józefa Balcerka.
Smaku dodają teksty w języku polskim. - Podczas gdy coraz więcej kapel śpiewa po angielsku, polska poezja odchodzi w zapomnienie. A my czujemy, że mamy tu coś do zrobienia, nie chcemy uciekać na zachód, także w naszej twórczości! - zapewnia Bolo wokalista i autor tekstów kapeli.
Muzycy podeszli oryginalnie także do kwestii swojej historii. Wg nich zespół założył stryjek Bola - Władysław Matraszak, kompletując po kolei poszczególnych członków. Ostatecznie skład zasilili również: Wujek Leszek, Szwagier Rysiek, Dżordż i Marian.
"Za mało mostów"
Zespół dużą wagę przywiązuje do przesłania. "Korzenie w płomieniach, a wokół wciąż trwa zabawa, brakuje rąk do gaszenia, wśród nas się czai podpalacz"- to fragment utworu "Rysiek, Ratuj!".
- Ludzie bez opamiętania wchłaniają to, co serwują im media, zapominając w tej bezmyślnej konsumpcji o korzeniach, tradycji i przede wszystkim zdrowym rozsądku - mówi Wujek Leszek, basista kapeli.
"Twój dom stanął tam, gdzie był mój park - na gruzach królestwa moich dziecięcych lat" - to z kolei fragment piosenki pt. "Samozwaniec".
- Wciąż budujemy zbyt wiele murów, a za mało mostów, powstaje na przykład coraz więcej zamkniętych osiedli - mówi Bolo. - Podwórka, o których śpiewamy to symbol bliskości, otwartości, wspólnoty. Czyli dokładna przeciwwaga odgradzania się od siebie i izolacji. Doszło do tego, że łatwiej jest mi dogadać się przez Internet z dziewczyną np. z Melbourne niż z moim sąsiadem z mieszkania obok - dodaje.
Zespół zamierza namieszać w mentalności Polaków. Oprócz koncertowania przymierza się do wielu akcji pozamuzycznych, m.in.: do współpracy ze streetartowcami, happeningów czy wystaw.
"The Best Of"Płyta nagrywana była na tak zwaną "setkę", tzn. bez studyjnych sztuczek, poprawiania niedoskonałości czy wygładzania. - "The Best Of" brzmi energetycznie, nieco surowo i przede wszystkim uczciwie - zapewniają muzycy.
Na razie zespół wydał limitowaną edycję ręcznie numerowanych 500 sztuk. Można ją zdobyć na koncertach lub poprzez ich stronę internetową. Wszystkie utwory można również za darmo ściągnąć z witryny: www.matraszak.pl.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Matrszak.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 20.04.2011

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019